ye-logo.v1.2

Хмельницька прокуратура підбила підсумки року

Суспільство 2451

На розширеному засіданні колегії прокуратури Хмельницької області прокурор області Юрій Голуб зауважив: «Рік, що минає, був непростим для органів прокуратури. Це рік реформування системи кримінального судочинства. Водночас, спільними зусиллями нам вдалось підвищити ефективність на більшості напрямів

Він відзначив, що в цілому посилено нагляд за законністю в діяльності органів влади і самоврядування. Притягнуто до відповідальності понад 2600 осіб, кожен другий – службовець органу контролю.

Як повідомила прес-служба прокуратури Хмельницької області, за втручання прокурорів краю ліквідовано заборгованість із заробітної плати у 16 районах області, працівникам виплачено понад 13 млн.грн. зарплатного боргу. Зменшено майже на 4 млн.грн. заборгованість із платежів до Пенсійного фонду, поновлено права близько півтисячі пільговиків. Державі та територіальним громадам повернуто 500 гектарів землі вартістю більше 5 млн. грн. та попереджено незаконне надання ще понад 1000 гектарів на 12 млн. грн.

У сфері протидії корупції порушено актуальні кримінальні справи стосовно високопосадовців районних державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування, правоохоронців, працівників закладів охорони здоров’я та освіти. До суду направлено 32 справи цієї категорії.

Прокурори підтримали державне обвинувачення у більш ніж 6 тис. кримінальних справах. Половина з них – з постановленням обвинувального вироку.

До Єдиного реєстру досудових розслідувань правоохоронними органами Хмельниччини впродовж місяця внесено 3135 заяв про кримінальні правопорушення, в тому числі 165 - органами прокуратури.

Разом з тим, констатував прокурор області, існує ще низка проблем, які вимагають вирішення. Зокрема, складною залишається криміногенна ситуація, знизився рівень розкриття злочинів. Не у повній мірі додержуються права затриманих та засуджених. Додаткових зусиль потребують питання охорони дитинства, захисту прав підприємців, соціального захисту інвалідів.

Бачення проблем та шляхів їх вирішення висловили перший заступник та заступники прокурора області. Звітували окремі прокурори, в роботі яких виявлено ряд недоліків.

Підводячи підсумки, начальник Головного слідчого управління ГПУ відмітив позитивні напрацювання органів прокуратури регіону та звернув увагу на головні критерії в роботі. Зокрема, на важливості запровадження нового КПК України, процесуальних новелах в діяльності слідства прокуратури, додержанні прав громадян в процесі кримінального провадження, неухильності виконання вимог Кодексу професійної етики та поведінки працівників прокуратури, який вступив у дію з 1 грудня цього року.

«Органи прокуратури в Україні функціонують для того, щоб люди розуміли, що їх є кому захистити, – наголосив Віктор Дичаковський. - Оцінку прокурорській роботі дають не показники, а громадяни, реальні результати прокурорської діяльності. І прокуратура Хмельниччини ці результати здатна забезпечувати».

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую