ye-logo.v1.2
6 Квітня, 2020

Вибір ящика для зимової риболовлі

Суспільство 3477
Фото: Дмитро Скрипник

Ящик для зимової рибалки – один із основних елементів екіпірування поціновувача зимовової риболовлі, адже на нього покладено чимало функцій.

 Часом непросто розібратися у великій кількості варіантів, особливо це стосується новачків, які тільки намагаються освоїти премудрості зимової риболовлі.
Для початку необхідно розібратися із розмірами. Для цього потрібно розкласти на столі все спорядження, яке ви, зазвичай, берете з собою. Термос, бутерброди, снасті, прикормка, запасний комплект ножів для льодобура – все це мусить поміститися в ящик для зимової рибалки й ще має залишитися місце для майбутнього улову.
Потім необхідно визначитися, для якого виду зимової ловлі призначений ящик. Є безліч універсальних типів, але універсальність незавжди добре. Якщо ви здебільшого рибалите на одному місці, застосовуючи поплавочні зимові вудки, то ящик повинен бути невисоким, зі зручним широким сидінням і досить містким. Вставати з нього рибалці потрібно рідше, а спостерігати за поплавками зручніше з низької позиції.
Зовсім інша справа, коли рибальський зимовий ящик використовується під час багатокілометрових переходів у пошуках судака чи окуня при ловлі на блешню. Тут велике значення має його легкість і висота, оскільки з високого ящика зручніше вставати, а робити це доведеться протягом дня не один десяток разів. Та й спорядження при такій риболовлі значно менше, ніж у «поплавочників» – відсутня прикормка, палатка і багато іншого. Якщо ж ви комбінуєте ловлю на поплавок і блешню, обирайте ящик середньої висоти і розміру – він буде зручний як при стаціонарній, так і при ходовій риболовлі.
Кілька слів про матеріали, з яких виготовляються ящики для зимової рибалки. Особливо поширені металеві. Вони довговічні, не бояться ударів на морозі й мають естетичний зовнішній вигляд. Тим не менш, переважно, вони важчі за пластмасові, та й дорожчі. До того ж, дотик на морозі до такого ящика голою рукою ніколи не відбувається без негативних наслідків. Пластмасові ящики для зимової риболовлі легші, дешевші, різноманітніші за забарвленням, але мають ряд обмежень при використанні на морозі. При особливо низьких температурах його можна легко розбити при найменшому ударі.
При виборі ящика також зверніть увагу на сидіння. Воно повинно бути утеплене. Поролон й інші матеріали мають гарну теплоізоляцію, а також володіють необхідною м’якістю для більшого комфорту.
Внутрішнє оснащення ящика для зимової риболовлі не менш важливе. Якщо в ньому передбачені окремі відсіки для снастей, термоса та зберігання риби – це великий плюс. Все в такому ящику лежить на своєму місці, і на морозі вам не доведеться при найменшій необхідності виймати все спорядження на лід або довго копирсатися в ньому в пошуках якихось дрібниць. Добре, коли відділення для риби має окреме віконце, щоб можна було, не відкриваючи ящик зайвий раз, складати улов.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Віддалена робота

  Так  Ні, дякую