ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Журналісти та громадські діячі виступили на захист Світлани Кабачинської, проти котрої позивається нардеп

Суспільство 1958

Засідання суду, яке призначене на сьогодні, 30 січня і яке мало поставити би крапку у справі «Лукашук проти Кабачинської», знову перенесли. На 6 січня.

Журналістська спільнота Хмельницького разом із громадськими діячами підписали заяву, в якій вимагають від народного депутата Олега Лукашука та від керівництва об’єднаної опозиції, від якої власне й обраний позивач до парламенту, відповіді щодо цієї справи і оголошують про свою підтримку Світлани Кабачинської. Заяву підписали 35 осіб.
Нагадаємо, все почалося з кількох рядків, які журналістка написала до київської газети «Дзеркало тижня. Україна», власним кореспондентом якої на Хмельниччині вона працює вже п’ятнадцятий рік.
Позов про захист честі, гідності і ділової репутації подано 22 червня. Підставою для нього стала фраза в статті «Зачистка» (№20 від 2.06.2012): «Лукашук теж планує іти на вибори. Від Королевської – адже він завжди був членом УСДП: і коли вона була з (о), і коли – з Онопенком».

Подаємо текст заяви повністю.

Закон про наклеп відкликаний з Верховної Ради.
Але у Хмельницькому він діє.

Заява представників громадськості та журналістів міста Хмельницького

Ось уже понад півроку у Хмельницькому триває судовий процес про наклеп - за мільйонним позовом народного депутата України Олега Лукашука до власного кореспондента у Хмельницькій області газети «Дзеркало тижня. Україна» Світлани Кабачинської і редакції видання.
Чим був викликаний позов? Одним реченням у підготовленій до друку за два місяці до початку парламентської виборчої кампанії статті С. Кабачинської «Зачистка»: про те, що нардеп із фракції БЮТ О. Лукашук планує іти на вибори «від Королевської». Це припущення, що побутувало тоді в політичних колах Хмельницького, перед публікацією статті 2 червня 2012 року було вилучене автором і редакцією з українськомовної друкованої і української та російської веб-версій газети і суто з технічних причин залишилося тільки в російськомовній друкованій версії, а 28 липня і в ній редакція дала уточнення щодо планів Лукашука. 31 липня він був підтриманий Об’єднаною опозицією як кандидат у Хмельницькому мажоритарному окрузі №187, тобто публікація не мала для Лукашука жодних негативних наслідків.
Попри це, депутат не зняв позов. А 25 вересня 2012 року Хмельницький міськрайонний суд в особі судді О. Заворотної назвав журналістське оціночне судження наклепом і зобов’язав С.Кабачинську сплатити О.Лукашуку 10 тисяч гривень за моральні збитки, жодного доказу яких він не надав.
Справа продовжується - вже в апеляційному суді Хмельницької області, до якого звернулися журналіст і газета. У відповідь представник Лукашука, знову обраного народним депутатом, заявляє, що «розмір задоволеної судом моральної шкоди є недооціненим та не в повній мірі відображає характер та обсяг страждань позивача».
Безпідставність позову очевидна. Тим паче, що він стосується видання, відомого об’єктивністю і відданістю демократичним принципам, і журналістки з бездоганною репутацією.
На наших очах відбувається залякування і переслідування журналіста. Це не дивно для чинної влади, яка цілеспрямовано згортає демократію в Україні. Дивує те, як активно допомагає їй у цьому Олег Лукашук. Хоча статус опозиціонера, завдяки якому він знову отримав депутатський мандат, зобов’язує його захищати демократичні завоювання, серед яких на чільному місці - свобода слова і незалежність ЗМІ. Якщо ж він чинить навпаки - переслідує і залякує журналіста, - то чим відрізняється від нинішньої влади?
Такі дії не просто дискредитують опозицію. Такі дії вбивають віру людей у демократичне майбутнє країни.
Заявляємо про безумовну підтримку Світлани Кабачинської та редакції газети «Дзеркало тижня. Україна» в даній судовій справі.
Вимагаємо відповіді від члена фракції «Батьківщини» у Верховній Раді Олега Лукашука і керівника фракції Арсенія Яценюка, який, ще з передвиборної кампанії знаючи від хмельницьких журналістів і громадськості про цю ситуацію, нічого не зробив, аби її змінити.
Чекаємо чесної оцінки і дієвого впливу на ситуацію з боку парламентського комітету з питань свободи слова та інформації, керівництва Національної спілки журналістів України, організації «Репортери без кордонів» та інших організацій, що декларують своєю метою захист свободи слова в Україні.
28 січня 2013 року.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую