ye-logo.v1.2

На омолодження дерев у Хмельницькому витратили 82 тисячі гривень

Суспільство 2843
Фото: khmelnytsky.com

Управління екології та контролю за благоустроєм міста інформує про роботу у минулому році.

З метою збереження та покращення стану навколишнього природного середовища у місті, раціонального використання та відтворення природно-ресурсного потенціалу розроблено та затверджено: нову редакцію Правил благоустрою території м. Хмельницького; план робіт з благоустрою міста на 2012 рік; перелік природоохоронних заходів, які фінансуються з фонду охорони навколишнього природного середовища. Постійно проводилась робота та здійснювався контроль за виконанням даних рішень. 
На постійному контролі знаходиться проведення робіт по виконанню заходів Програми охорони довкілля та використанню коштів фонду охорони навколишнього природного середовища.
Так, за інформацією Хмельницької міської ради, за звітний період профінансовано:
- ХКП "Спецкомунтранс" на виготовлення сітчастих огорож для контейнерів на суму 57 тис. грн. та закупку контейнерів для роздільного збирання побутових відходів на 30 тис. грн;
- КП по експлуатації та ремонту доріг на ліквідацію стихійних сміттєзвалищ 47 тис. грн;
- управління молоді та спорту на проведення фестивалю екологічної творчості "Свіжий вітер" - 5 тис. грн;
- КП по зеленому будівництву та благоустрою міста на проведення робіт, пов’язаних з покращенням технічного стану та благоустрою водойм - 51,8 тис. грн, озеленення території міста, омолодження дерев – 82,0 тис. грн. та ін.
З метою забезпечення виконання заходів, спрямованих на утримання в належному стані заплав та русел річок, водойм міста, їх захисту від забруднення та засмічення за кошти міського фонду охорони навколишнього природного середовища проведено: розчистку водовідвідного каналу річки Південний Буг в районі вулиці Лугової (205,5 тис. грн.); розчистку русла річки Південний Буг в районі містка на вулиці Свободи (30 тис. грн.); завершено будівництво каналізаційної насосної станції у провулку Гагаріна, 20Б (174,9 тис. грн.) та підготовлено матеріали щодо передачі каналізаційної насосної станції для подальшої експлуатації на баланс МКП "Хмельницькводоканал".
Прийнято участь: у вирішенні проблемних питань при проведенні робіт по виконанню I черги капітального ремонту об’єкту благоустрою "Розчистка русла та благоустрій правої притоки річки Плоскої (струмок Безіменний) від вул. Інститутської до озера в районі Хмельницького перинатального центру"; розчистці заплави річки Південний Буг від аварійних дерев, кущів в районі вулиць Старокостянтинівське шосе, Свободи; розглянуто питання та підготовлено пропозиції щодо виконання робіт по розчистці струмка в мікрорайоні Ружична.
Постійно проводяться перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства та Правил благоустрою території міста, утримання в належному стані закріплених за підприємствами, установами, організаціями територій.
За звітний період відділом з питань екології проведено 201 перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства, в тому числі:
- 165 перевірок суб’єктів господарювання перед наданням дозволів на експлуатацію об’єктів поводження з небезпечними відходами;
- 44 перевірки за зверненнями громадян щодо порушень водоохоронного законодавства, атмосферного повітря, Правил благоустрою території міста Хмельницького;
- 4 рейди-перевірки щодо виявлення самовільного підключення в систему дощової каналізації в мікрорайонах Лезневе, Дубове та Ружична;
- проведено ряд перевірок з залученням фахівців МКП "Хмельницькводоканал", для з’ясування причин забруднення неочищеними стічними водами струмка Безіменного, який протікає по території ботанічного саду університету. З метою усунення негативного впливу на довкілля проведено зустрічі та налагоджено співпрацю з керівництвом гаражного масиву "Університетський" і приватними підприємствами, стоки від яких потрапляли в струмок, щодо дольового фінансування робіт по прокладанню каналізаційного колектора (протягом місяця причину забруднення струмка усунуто);
- організовано та проведено комплексну перевірку щодо дотримання вимог земельного та природоохоронного законодавства ЗАТ "Хмельницьке таксі";
- прийнято участь у роботі комісій з питань координації роботи щодо контролю за додержанням умов і правил здійснення операцій з металобрухтом, обстеженні зелених насаджень, які підлягають знесенню чи передаються на збереження.
За порушення вимог природоохоронного законодавства складено 30 протоколів, які передані на розгляд Державної екологічної інспекції (винесено постанов на суму 22,6 тис. грн).
Відділом контролю за благоустроєм та санітарним станом міста проведено перевірки дотримання вимог Правил благоустрою території міста Хмельницького, санітарного утримання територій, забезпечення чистоти і порядку, утримання в належному стані закріплених за підприємствами, установами, організаціями територій.
Постійно проводилися обстеження:
- малих архітектурних форм та прилеглих до них територій, дворових та прибудинкових територій, зупинок;
- контейнерних майданчиків щодо їх утримання, санітарного стану прилеглої до них території;
- гаражних масивів щодо приведення територій у належний стан;
- стан благоустрою 111 центрів виборчих дільниць, які розташовані на території м. Хмельницького.
Проведено більше 260 рейдів: з очистки об’єктів благоустрою міста від оголошень, афіш - 148; з метою виявлення бурульок на дахах будинків, зупинок – 17; щодо очистки-посипки зупинок в зимовий період – 28; спільно з працівниками УЖКГ та роз’яснювальну роботу серед мешканців приватного сектору з розповсюдженням інформаційних листівок щодо заборони складування сухої рослинності, сміття тощо на тротуарах, газонах – 9; щодо виявлення місць де необхідно провести покіс борщівника – 4; щодо заборони спалювання сухої рослинності, сміття тощо та роз’яснювальну роботу серед мешканців приватного сектору з розповсюдженням інформаційних листівок - 54.
Проводилась робота по забезпеченню належного санітарного стану білбордів та сіті-лайтів у місті та своєчасного оновлення зовнішнього вигляду рекламних засобів та рекламних сюжетів. Проведено обстеження 748 білбордів та прилеглої до них території щодо дотримання вимог Правил благоустрою міста Хмельницького та заборони несанкціонованого розклеювання оголошень на опорах, а саме: рейди з очистки освітлювальних опор від оголошень на вулицях міста та роз’яснювальна робота з розповсюджувачами оголошень щодо дотримання вимог Правил благоустрою міста.
Під час проведення рейдів, перевірок та обстежень санітарного стану території міста складено 906 актів з встановленням термінів усунення недоліків. За порушення Правил благоустрою складено 234 протоколи про адміністративні правопорушення, які передані на розгляд адміністративної комісії. Працівники управління взяли участь в 25 засіданнях адміністративної комісії.
За звітний період управлінням зареєстровано 554 повідомлення та здійснено контроль за виконанням робіт, пов’язаних з пошкодженням об’єктів благоустрою: з них 463 – аварійні, 91 – планові. За самовільне виконання таких робіт без відповідних дозвільних документів складено 41 протокол про адміністративні правопорушення.
Загалом, за порушення Правил благоустрою території міста Хмельницького винесено 136 постанов на суму 96,46 тис. грн.
З метою виявлення та ліквідації стихійних сміттєзвалищ рішенням виконавчого комітету Хмельницької міської ради від 12 квітня 2012 року №308 затверджено склад та постійно діє комісія з питань поводження з безхазяйними відходами. Протягом року комісійно виявлялись стихійні сміттєзвалища, які зафіксовані в актах обстежень. Проводилась робота з приватними підприємствами, території яких розміщені поруч з стихійними сміттєзвалищами, щодо дольової участі у їх ліквідації. За кошти приватних підприємців та фонду охорони навколишнього природного середовища ліквідовано стихійне сміттєзвалище на вулиці Західно-Окружній (понад 2000 м. куб). Прибрано та вивезено сміття в районі вулиць Верейського, Чорновола, 176/1 та інші. На ліквідацію стихійних сміттєзвалищ використано з фонду охорони навколишнього природного середовища 47 тис. грн.
На виконання розпоряджень міського голови щодо проведення місячника по благоустрою міста, заходів в рамках щорічних всеукраїнських весняних природоохоронних акцій, доручення Кабінету міністрів України щодо організації Всеукраїнського суботника до Дня довкілля управлінням організовано та проведено ряд заходів, спрямованих на покращення стану довкілля, озеленення, очищення водних джерел, збереження природно-заповідного фонду, поширення екологічних знань, тощо.
В акціях були залучені всі структурні підрозділи міської ради, студенти навчальних закладів міста, громадські організації, політичні партії, громадськість. Під час проведення заходів на території міста висаджено 1990 дерев та кущів.
Організовано та проведено осінні заходи по прибиранню зелених зон міста.
З метою покращення екологічної свідомості мешканців міста постійно проводяться заходи екологічного спрямування. За звітний період на базі міського Будинку природи організовано та проведено:
- конференцію до Дня водних ресурсів "Екологічний стан водних ресурсів міста та області";
- до Дня річки Південний Буг - круглий стіл з представниками громадських екологічних організацій м. Хмельницького, обласного управління водного господарства та екологами Миколаївської області. Управлінням організовано та взято участь у прибиранні прибережної смуги річки Південний Буг від вулиці Західно-Окружної до пляжу спільно з обласними екологами та працівниками управління водних ресурсів;
- навчальний семінар для підприємств, установ, організацій щодо поводження з небезпечними відходами.
Для учнів 8-9 класів проведено лекцію "Увійди в природу другом".
Працівники управління брали активну участь у проведенні:
- екологічного фестивалю "Свіжий вітер";
- кампанії "Година землі";
- у роботі круглого столу "Україна на шляху до конференції ООН зі збалансованого розвитку РІО + 20. Екологічні проблеми Хмельниччини в контексті глобальних екологічних викликів" (Українська екологічна ліга);
- екологічних читаннях "Збережемо для нащадків" (міжнародна скайп-конференція);
- VIII Міжнародній науково-практичній конференції "Екологічна безпека: проблеми і шляхи вирішення".
Взято участь у робочих нарадах з облаштування парку між вулицями Трудовою та Старокостянтинівським шосе, депутатських слуханнях, нарадах по системі управління якістю, роботі по підготовці до розробки проекту на капітальний ремонт парку "Подільський" по Львівському шосе; розгляді матеріалів по розробці Схеми санітарної очистки міста.
Проведено моніторинг викидання сміття мешканцями приватного сектору мікрорайону Дубове (вул. Раскової, Купріна, Козача, Ланова), на вул. Примакова, Проскурівська, Вінницьке шосе, на розі вул. пр. Миру-Свободи.
Спільно з представниками управління ЖКГ проведено 11 обстежень підвідомчих об’єктів житлово-комунальних контор у мікрорайонах міста: Виставка, Озерна, Гречани, Дубове, Південно-Західний мікрорайон, Ружична, Лезневе, центральна частина міста.
З метою покращення стану благоустрою території міста проведено навчальний семінар з рекламорозповсюджувачами щодо дотримання вимог Правил благоустрою території міста, в тому числі, з керівництвом театру ім. М. Старицького та обласної філармонії щодо розміщення оголошень, плакатів та іншого довідкового матеріалу.
Виготовлено та розповсюджено серед населення та підприємств міста понад 2000 інформаційних листівок з витягами Правил благоустрою території міста та екологічну тематику.
Налагоджено постійну співпрацю з КП "Міськсвітло", РЕМ, ХКП "Електротранс" щодо очистки електричних опор, зупинок від оголошень, афіш, реклами.
З метою підвищення ефективності співпраці з підприємствами проводиться робота з паспортизації вулиць. На сьогоднішній день роботи виконано на 85 %.
Управління активно співпрацює з головами квартальних комітетів та комітетів самоорганізації населення мікрорайонів, а саме:
- організовано та спільно з управлінням ЖКГ проведено нараду щодо утримання прилеглої території, недопущення спалювання сухої рослинності, проведення місячника благоустрою та санітарної очистки міста;
- для розповсюдження серед мешканців приватного сектору роздано інформаційні листівки щодо проведення місячника благоустрою та санітарної очистки міста;
- проведено спільні рейди з головами комітетів самоорганізації населення мікрорайонів та квартальних комітетів серед мешканців приватного сектору щодо недопущення складування сміття, сухої рослинності, гілля на тротуарах, газонах.
Управлінням виконано певний обсяг роботи щодо підготовки та надання інформацій:
- в Державне агентство екологічних Інвестицій України щодо запланованих робіт з природоохоронної діяльності у м. Хмельницькому, які відповідають заходам, спрямованим на формування передумов для подальшої діяльності щодо адаптації до зміни клімату відповідно до проекту Національного плану дій;
- щодо природоохоронних заходів, які необхідно здійснити в м. Хмельницькому для включення в програму охорони довкілля області;
- щодо потужностей із переробки та утилізації шин та ТВП для обласного управління "Хмельницькекоресурси".
З метою ефективного вирішення завдань органів місцевого самоврядування в реалізації екологічної політики підготовлено пропозиції Асоціації міст України щодо плану роботи Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування та висвітлено проблемні питання, які потребують вирішення на державному рівні.
За звітний період управлінням розглянуто 938 ділових листів, 114 поточних та перспективних планів підприємств, установ та організацій, 874 усних звернень та телефонограм, 80 письмових скарг громадян. Підготовлено 24 рішення виконавчого комітету, 2 рішення сесії міської ради. 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую