ye-logo.v1.2

Підступний апендицит

Суспільство 3762

Це найпоширеніше захворювання в ургентній хірургії. Тільки в Хмельницькій міській лікарні щороку виконують понад 400 апендиктомій (операц

У кожного з нас хоч раз у житті болів живіт. Часто у такий період ми задаємо питання: «А раптом це апендицит?». Саме тому варто дещо знати про цю хворобу, щоб не нашкодити собі.

Що таке апендицит?
Апендицит – це запалення червоподібного відростка (апендикса).  Найчастіше ускладнення апендициту – прорив червоподібного відростка, який може призвести до розвитку перитоніту (інфікування усієї черевної порожнини). Якщо тривалий час не звертатися до лікаря, може трапитися апендикулярний абсцес – коли черевоподібний відросток проривається, з нього витікає кишковий вміст, при цьому  сусідні органи злипаються й утворюють порожнину, всередині якої міститься червоподібний відросток.

Червоподібний відросток (апендикс) – це замкнена з кінця порожниста трубка, яка прилягає до сліпої кишки, схожа на черв’яка.  До речі, слово «апендикс» означає – «придаток, схожий на черв’яка». Дослідження свідчать, що видалення апендикса не має суттєвого впливу на здоров’я людини.

До речі, якщо лікувати апендицит сучасна медицина навчилася досить успішно, то щодо причин запалення червоподібного відростка, остаточної відповіді немає. Є кілька версій: відросток може закупорюватися каловими каменями, при глистній інвазії у цей відросток може потрапити аскарида чи глиста, і це стає причиною запалення, деякі вчені пов’язують це запалення з неправильним харчуванням чи супутніми захворюваннями.

Головна ознака хвороби – біль у животі
Найчастіше живіт починає боліти в навколопупковій ділянці,  з часом  переміщується в одну ділянку – справа, внизу живота.    Також при апендициті може бути нудота, блювота. Крім того, звичним симптомом апендициту буває підвищена температура тіла (до 37-37,5 градуса), однак температура може й не підвищуватися. З такими скаргами звертаються найчастіше. Але взагалі є понад 200 симптомів апендициту.  І найперше завдання лікаря – з’ясувати – чи біль у животі справді сигналізує про апендицит, чи він є симптомом інших захворювань – урологічних, гінекологічних. Для встановлення діагнозу, крім огляду хворого, лікар направляє на загальні аналізи сечі та крові, може знадобитися ультразвукове дослідження, консультація інших спеціалістів – гінеколога, уролога.

Чого робити не можна
Найперше правило: якщо у вас заболів живіт, не приймайте ніяких знеболюючих препаратів, це заважатиме лікарю встановити правильний діагноз. Друге правило: не ставте грілку з теплою водою на живіт. Це може призвести до перфорації відростка та перитоніту. Найкраще, що ви можете зробити при болях у животі – це негайно викликати лікаря.

Як лікують апендицит?
Якщо діагноз встановлено, то без операції не обійтися.  Називається вона апендиктомією. Взагалі у світі використовують два методи видалення червоподібного відростка – традиційну операцію, яка виконується через розріз, та лапароскопічну – через кілька проколів. Власне, у кожному випадку метод оперативного втручання обирають індивідуально. Однак, в Україні зрідка застосовують лапароскопічний метод. Адже це – нескладна операція, і розріз роблять досить невеликий – 5-8 сантиметрів, після якого залишається незначний і мало помітний шрам. При лапароскопії же обов’язково потрібно робити три проколи.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую