ye-logo.v1.2

На Хмельниччині діти не мають шкідливих звичок

Суспільство 2056
Фото: ufmm.org.ua

Про свої досягнення профілактичної роботи по запобіганню поширенню наркоманії та злочинності в учнівському середовищі звітують працівники кримінальної міліції у справах дітей УМВС України в Хмельницькій області.

Неповнолітніх з діагнозами «наркоманія», «токсикоманія» та «алкоголізм» на Хмельниччині немає. про це з упевненістю заявляють в УМВС України в Хмельницькій області.
Наркоманію вважають однією з найнебезпечніших хвороб світу. Відомо, що навіть добре технічно й інформаційно забезпечені західні спецслужби вилучають не більше 10 відсотків контрабандних наркотиків.

Підлітки є найбільш слабкою ланкою у суспільстві, яка піддається впливу негативних факторів різного роду. Тож з 11 до 15 лютого працівники служби з метою запобігання розповсюдженню наркоманії серед учнівської та студентської молоді провели чергове оперативно-профілактичне відпрацювання. Задля виявлення осіб, які розповсюджують наркотичні речовини, втягують неповнолітніх у наркоманію та інші протиправні дії, пов’язані з незаконним обігом наркотиків, перевірялися навчальні та розважальні заклади краю, інші місця збору молоді. Окрім того, неповнолітнім читали лекції з одночасною демонстрацією відео та фотоматеріалів відповідної теми.

На даний час на рівні МВС та Міністерства охорони здоров’я України вирішується питання про врегулювання порядку обстеження неповнолітніх осіб на предмет вживання алкоголю, наркотичних чи психотропних речовин та постановки на облік. Адже, як повідомив майор міліції Ігор Возій, оперуповноважений кримінальної міліції у справах дітей обласного управління міліції, протягом минулого та уже цього року до відділків міліції доставлялося чимало неповнолітніх з наявними зовнішніми ознаками наркотичного чи токсичного сп’яніння. Але далеко не у всіх випадках лікарями дані факти були офіційно підтверджені. Це пов’язано з тим, що проведення обстеження неповнолітнього у закладах охорони здоров’я на предмет вживання алкогольних напоїв та наркотичних засобів є проблематичним: без дозволу батьків та без їх безпосередньої присутності медики відмовляються обстежувати дітей. Це у свою чергу створює реальні перепони для притягнення до відповідальності за порушення чинного законодавства.

Однак, й уся громада повинна перешкоджати цьому загальносвітовому лихові. Громадяни повинні не тільки інформативно, а й практично допомагати правоохоронцям: не боятися давати покази в якості свідків, свідчити у суді. Без допомоги суспільства притягти зловмисників до відповідальності вельми важко.  

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую