ye-logo.v1.2

У мене приватизована земельна ділянка, проте вона не має кадастрового номера.

Суспільство 6452
Фото: www.narodna.in.ua

Чи передбачено законодавством плату за присвоєння кадастрового номера? Іван ЗЕЛЕНЬКО, м. Черкаси.

 Відповідно до ч. 4 ст. 24 Закону України «Про державний земельний кадастр» для державної реєстрації земельної ділянки (яка передбачає присвоєння кадастрового номера) Державному кадастровому реєстратору, який здійснює таку реєстрацію, подаються:
- заява за встановленою формою;
- оригінал документації із землеустрою, яка є підставою для формування земельної ділянки;
- документація із землеустрою, яка є підставою для формування земельної ділянки у формі електронного документа;
- документ, що підтверджує оплату послуг з державної реєстрації земельної ділянки (тобто у будь-якому разі заявнику потрібно буде здійснити оплату за внесення відомостей до Державного земельного кадастру).
Після цього Державний кадастровий реєстратор, який здійснює державну реєстрацію земельних ділянок, протягом чотирнадцяти днів з дня реєстрації заяви перевіряє відповідність документів вимогам законодавства і за результатами перевірки здійснює державну реєстрацію земельної ділянки (присвоює кадастровий номер) або надає заявнику мотивовану відмову у державній реєстрації.
Зокрема, підставою для відмови у здійсненні державної реєстрації земельної ділянки є:
- подання заявником документів, вказаних вище, не в повному обсязі;
- невідповідність поданих документів вимогам законодавства;
- розташування в межах земельної ділянки, яку передбачається зареєструвати, іншої земельної ділянки або її частини та ін.
Таким чином, якщо, до прикладу, документація із землеустрою, яка розроблялася раніше, не відповідає усім вимогам законодавства, або в ній відсутні певні відомості, то заявнику потрібно знову звернутись до землевпорядної організації, що має відповідні дозволи (ліцензії) на виконання робіт щодо складення документації із землеустрою. Звісно, ці роботи не є безкоштовними, і передбачають досить значні витрати.
Наостанок варто зауважити, що земельні ділянки, право власності (користування) на які виникло до 2004 року, вважаються сформованими незалежно від присвоєння їм кадастрового номера. У разі, якщо відомості про зазначені земельні ділянки не внесені до Державного реєстру земель, їх державна реєстрація здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки на місцевості за заявою їх власників (користувачів земельної ділянки державної чи комунальної власності). Внесення інших змін до відомостей про ці земельні ділянки здійснюється вже після державної реєстрації таких земельних ділянок.

 

Завідувач юридичної клініки
Хмельницького університету
управління та права Аліна САВЧУК.

 

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую