ye-logo.v1.2

Нині у Хмельницькому проживає 846 багатодітних сімей

Суспільство 4900
Фото: big_families_origin.jpg

В рамках виконання Програми підтримки сім’ї на період 2012-2015 років протягом минулого року було зроблено чимало. Велику увагу, в рамках програми, приділено багатодітним сім’ям.

Як інформує Хмельницька міьска рада, на сьогодні в Хмельницькому проживає 846 багатодітних сімей, в яких виховується 2377 неповнолітніх дітей. В управлінні праці та соціального захисту населення створена база даних багатодітних родин міста, яка постійно поновлюється. Дані про сім’ю заносяться в "Карту обліку багатодітної сім’ї". Всі багатодітні сім’ї внесені також до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги. Відповідно даного реєстру управління праці відшкодовує пільги багатодітним сім’ям.
Зокрема, багатодітна сім’я має 50% знижки за оплату житлово-комунальних послуг, 50% за користування домашнім міським телефоном, діти з таких сімей мають право на безоплатний проїзд усіма видами пасажирського транспорту (крім таксі) автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі міжрайонних, та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання.
Основною проблемою у батьків багатодітних сімей є організація культурного дозвілля для дітей, тому свою роботу працівники управління праці та соціального захисту населення спрямовують саме у цьому напрямку. Протягом року проводяться значна кількість заходів для дітей з багатодітних сімей - це свято до Міжнародного дня захисту дітей, щорічна акція "Готуємо дітей до школи", безкоштовне катання на атракціонах та відвідування кінотеатру на День міста, "Святий Миколай іде", "Таланти багатодітних родин" та інші.
З метою відродження і збереження національних сімейних традицій і цінностей для батьків проводяться міські свята: до Міжнародного дня сім’ї, Дня Матері, Дня батька, огляди-конкурси "Родина року".
Суттєва допомога надається багатодітним сім’ям, які проживають у скрутних матеріально-побутових умовах. За актами обстежень визначаються першочергові потреби таких сімей, далі готуються пропозиції у відповідні структурні підрозділи для їх вирішення.
З міського бюджету щомісячно забезпечуються проїзними квитками один з батьків багатодітної сім’ї та матері-героїні, які не досягли пенсійного віку. Двом багатодітним родинам, у яких виховуються шестеро і десятеро дітей надано квартири, в одній з яких проведено капітальний ремонт за кошти міського бюджету.
Значне місце в Програмі відведено оздоровленню дітей в літній період. В минулому році охоплено літнім відпочинком та оздоровленням 6136 дітей міста, що в порівнянні з 2011 роком на 2,7% більше. На відпочинок та оздоровлення дітей шкільного віку витрачено з міського бюджету 743,6 тис. грн. та додатково залучено кошти з різних джерел в сумі 3 млн. грн. у вигляді путівок до МДЦ "Артек", УДЦ "Молода гвардія", санаторіїв та оздоровчих закладів області і держави.
В рамках програми в 2012 р. почесне звання "Мати-героїня" отримали 46 багатодітних жінок, загалом в місті проживає 106 хмельничанок, яким присвоєно це почесне звання. Жінкам відповідно до Закону України "Про державні нагороди України" виплачується одноразова грошова винагорода. Сума винагороди обчислюється відповідно до указу Президента України та виходячи з розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб на час присвоєння нагороди. На сьогодні сума винагороди становить 11470 грн.
Для психологічної та соціальної адаптації сімей, в яких виховується дитина з особливими потребами, успішно працюють фахівці Центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів “Школа життя” та забезпечують денний догляд, соціально-побутову реабілітацію, консультації та психологічну підтримку родин. Це – один із перших проектів, який був впроваджений у нашому місті і сьогодні за підтримки та фінансування міської влади, продовжує свою успішну діяльність. Сьогодні "Школа життя" стала справжнім осередком, який відвідують діти із хворобою Дауна, ДЦП, Фенілкетонурія, а також з генетично зумовленою глибокою розумовою відсталістю.
У групах денного перебування діти-інваліди проходять курс реабілітації та соціальної адаптації щоденно з 8.30 до 17.00. Для них організовано дворазове харчування - сніданок, обід.Приміщення Центру облаштовано сучасним лікувально-оздоровчим, ігровим обладнанням та засобами реабілітації.
Молоді люди з розумовою відсталість, яким виповнилось 18 років мають можливість пройти комплексний курс реабілітації та соціальної адаптації у Центрі реабілітації та тимчасового перебування інвалідів з розумовою відсталістю «Родинний затишок» - це один з унікальних реабілітаційних центрів на Хмельниччині. У Центрі ведеться постійна робота з батьками: створено Клуб батьківського спілкування.
Приміщення Центру облаштовано сучасним лікувально-оздоровчим, ігровим обладнанням та засобами реабілітації, на території закладу встановлено спортивно-ігровий майданчик. Цього року відкрито майстерню зі свічковиливання та гончарства, що дасть можливість здійснювати професійну реабілітацію підопічних центру.
Сьогодні у місті Хмельницькому проживає біля 1000 дітей-інвалідів І якщо значна частина з них користується послугами соціально-реабілітаційних центрів, які діють у місті то організація відпочинку для них є проблематичною. Для відпочинку та відновлення здоров’я працює Рекреаційний центр сімейного типу по відновленню здоров'я дітей-інвалідів та інших груп населення з обмеженими можливостями "Берег надії", що у с.Головчинці Летичівського району.
Центр займає площу у 600 кв.м. Приміщення складаються із комфортабельних кімнат, які розраховані на двох осіб (загальна кількість місць - 24), їдальні (де організоване чотирьох разове харчування), ігрової кімнати, а також кімнат: трудотерапії, реабілітації для тренінгів. Варто відмітити, що діти та дорослі проходять оздоровлення не тільки літом, а протягом цілого року.
Заклад забезпечений автомобілем для перевезення осіб, що пересуваються на інвалідних візках. Діти та молодь з обмеженими можливостями разом із супроводжуючими, що проживають у м. Хмельницькому забезпечуються путівками за рахунок міського бюджету. Протягом 2012 року оздоровлено 249 хмельничан.
Програма є середньостроковою та розрахована на чотири роки. При прийнятті Програми сесією Хмельницької міської ради її бюджет складав 3 млн.9 тис. грн., з них кошти передбачені з міського бюджету становлять 1 млн.677 тис. грн. Протягом минулого року, для реалізації Програми було освоєно 2 млн. 480 тис. грн., з них 60,7 тис. грн. виділено з міського бюджету. 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую