ye-logo.v1.2

Визначили найкращих танцюристів брейк-дансу та хіп-хопу

Суспільство 4202
Lima та Loonie посіли друге місце у хіп-хопі.
Lima та Loonie посіли друге місце у хіп-хопі.. Фото: Дмитра Скрипника

У сьомому танцювальному фестивалі “Jet B Session”, котрий відбувся у палаці творчості дітей та юнацтва, брали участь біля сотні танцюристів хіп-хопу та брейк-дансу.

 Окрім хмельничан за звання найкращих змагалися представники Старокостянтинова, Волочиська, Летичева, Дунаєвець та інших райцентрів. Завітали на фестиваль і гості із сусідньої Вінниці. Наймолодшому учаснику п’ять років, найстаршому — 25.
По брейк-дансу змагання відбувалися у чотирьох категоріях: діти, юніори, професіонали та “перші кроки” (для тих, хто займається лише кілька місяців), по хіп-хопу — у номінації “початківці”.
Традиційно конкурси вуличних танців відбуваються у вигляді батлів (битв): два або більше танцюристів одночасно перебувають на танцполі та по черзі показують свої вміння, імпровізуючи на ходу. Не став винятком і фестиваль “Jet B Session”, де у більшості номінацій (окрім “професіонали”) змагалися ще й попарно. Пари визначалися жеребкуванням, в одну команду могли потрапити як хлопці, так і дівчата, з різних клубів та міст.
“Залучати танцюристів до батлів дуже важливо. Одна справа, коли вони демонструють підготовлений номер, зовсім інша — виходять на танцпол і імпровізують. Тут важливо не лише показати набір рухів та трюків, а й розкласти їх грамотно по музиці, - розповідає організатор фестивалю, керівник танцювального центру “Liv. Legends” Геннадій Федосов. - Такі фестивалі дозволяють танцюристам розвиватися як особистостям та почуватися вільно у будь-якій ситуації”.
І дійсно, бі-бої (бі-бой — людина, котра танцює брейк — прим. авт.), як правило, почувалися на сцені впевнено, танцювали не лише гарно, а й емоційно, граючи на публіку та “пропускаючи” музику крізь себе.
Найвидовищнішою частиною фестивалю стали змагання професіоналів, адже саме вони демонстрували неабияку гнучкість та силу, виконуючи складні трюки нижнього брейку — флай, гелік, бочку, свічку тощо.
Переміг у цій номінації 25-річний Денис Карватюк, він же бі-бой JakOne, за що отримав грошовий приз. Його стаж у брейк-дансі — дев’ять років.
“Брейк-данс — це, в першу чергу, мистецтво, а не спорт. У танці ти виражаєш себе. Коли зливаєшся з музикою, з’являється відчуття флейва (від англ. flavour — аромат, смак — прим. авт.), тобто проявляється індивідуальна особливість, неповторна риса. Усі приходять у брейк за цим відчуттям, тільки не всі це усвідомлюють”, - запевняє Денис.
А переможниці у хіп-хопі Катя Іванова та Тома Лужняк вважають хіп-хоп культуру великою сім’єю. “Тут немає обмежень, ти виражаєш себе, як хочеш. Викладач не керує твоїми діями, а лише направляє, а ти сам шукаєш себе, свою музику, свій танець”, - каже Катя Іванова.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую