ye-logo.v1.2

Смс-запитання. Декретні виплати

Суспільство 2672
Фото: mamaexpert.ru 

«Я вагітна. Ще не вийшла із минулого декрету і знову іду. Працювала бібліотекарем.

 Нині на моєму місці працює інша людина на чверть ставки. Мені сказали, що начислять «допологові» по тій заробітній платні, яка там зараз виплачується. Чому так? Чи маю я право на повну виплату і куди звернутися?».
Як прокоментували це запитання у Виконавчій дирекції Хмельницького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, жінці на роботі усе сказали вірно – їй начислять допологові по тій заробітній платі, яка там зараз виплачується й права на повну виплату вона на разі не має. «Жінці, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною до трьох років допомога по вагітності та пологах виплачується на загальних підставах, - роз’яснює директор Виконавчої дирекції Хмельницького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності Сергій Кіндзерський. - Оскільки перед настанням страхового випадку в розрахунковому періоді працівниця не мала заробітку з поважних причин (відпустка для догляду за дитиною до трьох років), то розрахунок допомоги проводиться виходячи з посадового окладу. Причому оклад береться той, що діяв на момент настання страхового випадку (розрахунку декретних) відповідно до п.10 Порядку обчислення середньої заробітної плати для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 №1266.
Середньоденна зарплата за один день визначається шляхом ділення посадового окладу (його частини) на середньомісячну кількість календарних днів – 30,44 (абз.8 п.14 Порядку №1266). Відтак, отриманий показник множать на кількість днів відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами».

Підготувала Наталя СІДОВА.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую