ye-logo.v1.2

Як отримати врожай суниці з насіння

Суспільство 6992
Фото: soncesad.ub.ua

Останнім часом у продажу з’явилося багато насіння сортів дрібноплідної і великоплідної суниці, яка рясно цвіте і плодоносить з весни до пізньої осені.

 Ось тільки виростити її з насіння не так просто.
Перед посівом
Якщо ви зважились купити пакетик насіння рідкісного сорту, то повинні знати, що для проростання і нормального росту потрібна стратифікація при низькій позитивній температурі у вологому середовищі. Тому придбайте субстрат для стратифікації (чистий річний пісок і мох). Перший бажано просіяти, щоб відокремити камінці та інші домішки, а останній, видаливши травинки і землю, слід вимити і висушити. До стратифікації насіння потрібно зберігати в сухому місці, бажано при температурі не вище 20ОС (краще в холодильнику). Тривалість стратифікації 1,5-2,5 місяці. Краще за все насіння запакувати у ганчірочку із шовкової, нейлонової або капронової тканини. Перед тим, як помістити в субстрат, насіння бажано піддати процедурі знезараження в слабкому розчині марганцівки протягом 1-2 годин. Про готовність до посіву дізнаєтесь тоді, коли з’являться паростки.
Посів
Зазвичай сіють суницю у лютому-квітні. Як тільки насіння проклюнеться і з’явиться коріння зародка, кожну насінину беруть за допомогою загостреного сірника і висаджують в ящик з рихлою просіяною землею.
Для посіву суниці в якості субстрату використовують суміш грубозернистого піску, торфу і перегною. Всі складові частини субстрату беруть в однаковому об’ємі. Насіння суниці розкладають по поверхні вологого субстрату на відстані 2 см і більше, глибиною не більше 0,5 см.
Пікіровка
Сіянцям суниці, що розвиваються, потрібно багато світла. І чим вище температура утримання сіянців, тим світла повинно бути більше. Поливання сіянців суниці має бути помірним. Одразу після пікірування рослини необхідно притінити будь-яким зручним способом. Поки сіянці маленькі, вони дуже ніжні і потребують захисту.
Розвиток і плодоносіння
При вирощуванні розсади вказаним способом вже на наступний рік саджанці нічим не відрізняються від дорослих, рясно плодоносних рослин.
Якщо немає бажання клопотатися з вирощуванням розсади суниці, то не купуйте насіння – посіяти його у ґрунт все одно, що викинути: сходження виявиться дуже низьким.
Якщо ж зважилися на „подвиг” з насінням, врахуйте на ще декілька підводних каменів:
- купуючи насіння, обов’язково візьміть ретельний опис сорту (форма, колір і опушування листя, стебла), оскільки приблизно 20-30% сходів будуть значно відрізнятися від сорту. Інакше через 3-4 роки у вас буде замість бажаної грядки звичайна мішанина.
- не вірте занадто яскравій рекламі: 90% насіннєвого асортименту – дрібноплідні сорти. Купуючи насіння, не варто очікувати ягід, завбільшки з кулак.
- більшість сортів насіння, які продаються, насправді гібриди. Намагатись їх зібрати самим – марна праця. З насіння виросте що завгодно, тільки не те, що треба. І навіть якщо у вас сорт, не варто забувати про те, що суниця запилюється комахами – а значить, насіння виявиться перезапиленим різними сортами, які є у ваших сусідів.
- купувати поштою або везти суницю із розсадника не менш складно, ніж виростити насіння. Найкраще везти її у шарі трохи вологого ґрунту. Зазвичай паростки везуть у воді з голим корінням. А вода для них – згуба.
Добре, якщо погода прохолодна, в спеку коріння підпріває вже через 10-12 годин вимокання. Зовні це не помітно, проте прийметься з десятка 2-3 кущики. Чим довше мокнуть рослини, тим менше шансів до їхнього приймання. До того ж сортове прополювання бажане і при розмножуванні кущиками. Отже самі обирайте, який спосіб вам до душі.

 

Підготувала Валентина КОЛИЖНЮК

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую