ye-logo.v1.2

Смс-запитання. Право на поділ майна

Суспільство 2879
www.ua.all.biz 
Фото: www.ua.all.biz 

“Чи маю я право на поділ спільно нажитого майна? Жили два роки разом, були розписані”.

 Завідувачка юридичної клініки Хмельницького університету управління і права Аліна Савчук розповіла, що відповідно до ч.1 ст. 69 Сімейного кодексу України дружина і чоловік мають право на поділ майна, що належить їм на праві спільної сумісної власності, незалежно від розірвання шлюбу.
“Дружина і чоловік мають право розділити майно за взаємною згодою. У разі поділу майна, що є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя, частки майна дружини та чоловіка є рівними, якщо інше не визначено домовленістю між ними або шлюбним договором. Якщо дружина та чоловік не домовилися про порядок поділу майна, спір може бути вирішений судом. При цьому суд бере до уваги інтереси дружини, чоловіка, дітей та інші обставини, що мають істотне значення”, - каже Аліна Савчук.
Особливу увагу слід звернути на те, яке ж майно підлягає поділу між колишнім подружжям. Так, відповідно до ч. 1 ст. 60 Сімейного кодексу України, до нього належить майно, набуте подружжям за час шлюбу.
Разом з тим, слід враховувати, що не підлягає поділу майно, яке є особистою приватною власністю одного з подружжя. До останнього, зокрема, належить:
- майно, набуте чоловіком, дружиною до шлюбу;
- майно, набуте чоловіком, дружиною за час шлюбу, але на підставі договору дарування або в порядку спадкування;
- майно, набуте чоловіком, дружиною за час шлюбу, але за кошти, які належали йому, їй особисто;
- житло, набуте чоловіком, дружиною за час шлюбу внаслідок його приватизації відповідно до Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду»;
- земельна ділянка, набута чоловіком, дружиною за час шлюбу внаслідок приватизації земельної ділянки, що перебувала у його, її користуванні, або одержана внаслідок приватизації земельних ділянок державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій, або одержана із земель державної і комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації, визначених Земельним кодексом України.
- речі індивідуального користування, в тому числі коштовності, навіть тоді, коли вони були придбані за рахунок спільних коштів подружжя;
- премії, нагороди, які він, вона одержали за особисті заслуги.
- кошти, одержані як відшкодування за втрату (пошкодження) речі, яка належала чоловіком, дружиною, а також як відшкодування завданої йому, їй моральної шкоди.
- страхові суми, одержані чоловіком, дружиною за обов'язковим особистим страхуванням, а також за добровільним особистим страхуванням, якщо страхові внески сплачувалися за рахунок коштів, що були особистою приватною власністю кожного з них.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую