ye-logo.v1.2

День Перемоги: ветерани – зі сльозами в очах, а партійці – з прапорами у руках

Суспільство 3936
Діти підходили до ветеранів, дякували за Перемогу і дарували квіти
Діти підходили до ветеранів, дякували за Перемогу і дарували квіти. Фото: автора та Дмитра Скрипника

У Хмельницькому 9 травня відзначали «як могли»: традиційна хода, пафосні промови, сивочолі ветерани, квіти-діти і… політика.

Урочистості розпочалися на центральній площі Хмельницького – Майдані Незалежності, звідки колоною, до Військового кладовища пройшлися перші особи області та міста: губернатор Василь Ядуха, голова облради Микола Дерикот, міський голова Сергій Мельник, прокурор Сергій Соляр, головний СБУ-шник Володимир П'ята, начальник обласного УМВС Сергій Шутяк, керівники та заступники інших установ і організацій. 
Покладання квітів на знак пам’яті про загиблих та вшанування живих відбувалися паралельно у кількох місцях – на військовому кладовищі, біля Вічного вогню та Меморіалу Слави.Не забули скористатися святковим моментом і партійні організації. Паралельно із сивочолими ветеранами, представниками ветеранських організацій та іншими учасниками мітингу, які несли бойові знамена та жовто-блакитні прапори, над колоною майоріли також стяги Партії регіонів, УДАРу, КПУ та соціалістів. Прапори провладної партії були помічені навіть у руках держслужбовців районного рівня.

На військовому кладовищі губернатор, виступаючи з урочистою промовою хвалився тим, який добрий до ветеранів Президент Янукович. Згадав про підвищення розмірів середньої пенсії для учасників війни, разову допомогу до Дня перемоги, пенсії сім’ям померлих інвалідів війни. За словами Василя Степановича, завдяки державній програмі за кошти державного бюджету за два роки на Хмельниччині ветеранам та інвалідам війни виділено 55 квартир.
Голова облради, не відступаючи від заданого попередником курсу, теж нагадав про покращення життя ветеранів завдяки владі.
«Звичайно, ми не можемо повернути цим людям здоров’я, але зобов’язані оточити їх турботою, аби до болю старих ран не додавалися проблеми соціального характеру. На превеликий жаль, з кожним днем серед нас стає все менше воїнів-переможців. На сьогодні в області проживає лише трохи більше двох тисяч учасників бойових дій в роки Другої світової війни, більшість із них – інваліди», – зазначив Микола Васильович.
Мер про покращення не говорив, лише згадав подвиги окремих проскурівчан. «27 червня 1941 року, буквально наступного дня після подвигу Гастелло, свій палаючий літак на колону ворожої техніки спрямував у останньому смертельному піке старший лейтенант Ісак Пресайзен, – нагадав Сергій Іванович. – 20 грудня 1943-го інший проскурівчанин, командир танку, молодший лейтенант Володимир Вайсер, знищивши у бою 4 ворожих танки, загинув у свої 22 роки, звільняючи українську землю від ворога на Житомирщині. Посмертно був удостоєний звання Героя Радянського Союзу».Наостанок мер побажав доброго здоров’я, родинного затишку, душевної теплоти і довгих років активного життя.
«Всім хмельничанам щиро бажаю, щоб небо нашої країни завжди було чистим і мирним. Закликаю в думках і справах завжди шанувати тих, кому ми зобов’язані нашою славною історією і життям», – сказав Сергій Іванович.

Для довідки: З 1418 днів окупації України область була у ярмі гітлерівців 1011 днів. 250 тисяч загиблих, 478 тисяч – розстріляних та закатованих у концтаборах, 117 тисяч – насильно вивезених на каторжні роботи до Німеччини – така ціна окупації нацистами Поділля. Кожен другий подолянин не повернувся з фронту. Більше 30 тисяч визволителів Хмельниччини знайшли вічний спочинок у нашому краї.


 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую