ye-logo.v1.2

Олексій Хома: “Найбільше ламаються дешеві та старі телефони”

Суспільство 5081
Дмитра Скрипника
Фото: Дмитра Скрипника

Нині непросто знайти людину, у якої не було б мобільного телефону.

 Ними користуються і діти, і старенькі бабусі та дідусі. А чимало людей мають навіть по дві-три мобілки. Адже подібні засоби зв’язку – це вже давно не розкіш, а необхідність. Як же купити телефон, щоб він служив довго і не завдавав проблем своєму власнику, кореспонденти «Проскурівського телеграфу» запитали у власника одного з хмельницький сервісних центрів з ремонту мобільних телефонів Олексія Хоми.

- Олексію Валерійовичу, що в телефонах ламається найчастіше? Розкажіть про слабкі місця різних марок та моделей?
- У кожного бренду є моделі телефонів із певною проблемою. Тобто, майже кожен пристрій має свої слабкі місця. Якщо брати статистику, то до нас у ремонт найчастіше приносять телефони “Samsung S5230”, “Nokia Asha 300” та “One V HTC”. Найбільше ламаються телефони дешеві та старі. Багато людей думають якщо купити телефон “попростіше”, то з ним буде менше проблем. Звісно, у подібних пристроях мінімум запчастин, але на них виробники намагаються більше заощадити. Досить часто наші клієнти, придбавши мобільний телефон за 1-1,5 тисячі гривень, ходять потім у сервісний центр, як по свячену воду. Це не означає, що у такій “трубці” ламається все. Зазвичай, це якась одна проблема, яка потім постійно проявляється і докучає. Також хочу застерегти від покупки китайських телефонів. Вони майже не піддаються ремонту, запчастин нормальних до них немає. Такі мобілки можна розібрати, а потім взагалі не зібрати до купи.

- Які телефони вважаються найкращими?
- На сьогоднішній день на мобільному ринку лідером є компанія “Samsung”. Це стосується і продажу, і телефонів, які люди приносять у ремонт. На другому місті знаходиться компанія “Nokia”, на третьому - “НТС”.

- Як правильно експлуатувати мобілку, щоб вона слугувала довше?
- Перед початком користування телефоном доцільно ретельно вивчити інструкцію. До загальних правил можна віднести такі: на початку експлуатації слід повністю зарядити й максимально розрядити дзвінками телефон. Бажано так зробити тричі (в цьому випадку акомулятор буде довго тримати заряд). Потрібно завжди користуватися тільки оригінальними пристроями для зарядки. В жодному випадку не розбирайте і не міняйте карту ввімкненого телефону. Також не зайвим буде користуватися захисним чохлом чи футляром. В такому режимі експлуатації ваш телефон буде мати вигляд нового максимально тривалий час. Ну й, звісно, поводитися з мобілкою потрібно обережно, уникаючи ударів та падінь. Сонце - один із ворогів телефону! На відміну від вас, йому зовсім не подобається “засмагати”. Холод так само шкідливий, як і спека. Можуть виникнути проблеми з акамулятором і телефон швидко розряджатиметься. Стежте за тим, куди ви кладете свій телефон. У жодному разі не кидайте його на пісок - від нього корпус апарата не захищає.

- Вірус у мобільному може оселитися?
- Нині майже всі телефони підтримують функцію виходу в Інтернет. І, звісно, буває таке, що у ваш переговорний пристрій може потрапити вірус. В результаті у “трубці” відбуваються збої. Телефон навіть може сам відсилати смс-повідомлення та телефонувати за ваші гроші. Лікування вірусу відбувається лише за рахунок офіційного “перепрошивання” телефону. Але при цьому йде втрата всіх даних. Тому я рекомендую дублювати важливу інформацію у записник чи зберігати в електронному вигляді.

- Як визначити офіційний телефон («оригінал»), чи ні?
- Іноді покупець хоче заощадити гроші й купує неофіційний мобільний телефон. Я б не радив цього робити, адже тоді немає жодної гарантії його якості. Що ж таке неофіційний телефон? Це може бути той же самий апарат фірми “Samsung”, абсолютно ідентичний йому, проте на територію України він завезений нелегально. Тому компанія-виробник не буде надавати гарантію на такий пристрій. Щоб визначити “оригінальність”, слід зняти кришку телефону та добре роздивитися позначки на батареї мобілки. Там обов'язково має бути емблема “UA UCPF”. Крім того, потрібно стежити, щоб був правильно заповнений гарантійний талон. Тобто, у ньому має бути записаний код ІМЕІ вашого телефону. І цей індивідуальний 12-значний код повинен співпадати з тим, який зазначено на самому мобільному (цифра в цифру). Тому не полінуйтеся перевірити ці дані.

- Нині досить часто телефони замовляють собі за кордоном. Чи вигідно це робити?
- Так, якщо він не “залочений” (заблокований). Тобто такий пристрій працюватиме лише з сімкою одного оператора. До прикладу, певний оператор стільникового зв'язку домовляється з виробником про вбудовування в одну з партій телефонів коду, через який мобілка працюватиме лише в мережі цього оператора. Якщо ви купили “залочений” телефон, то він не буде працювати, до прикладу, у “МТС”, “Київстар” чи в інших операторів стільникового зв'язку. Без спеціального обладнання переналаштувати його не вийде. Займаються цим багато “народних умільців”. Проте це не завжди безпечно. Мобілка часто починає “глючити”, “губить” мережу, видає щось дивне на екран тощо. Тому перед тим, як придбати чи замовити “трубку” за кордоном, переконайтеся, що вона “нелочена”.

- Коли мобілка виходить із ладу, досить часто люди шукають майстерню «подешевше». Чи варто на цьому економити?
- Нині в кожному навіть невеликому містечку знайдеться хоча б одна майстерня із ремонту мобільних телефонів. Але річ у тім, що не кожному майстрові можна довірити свій засіб зв’язку. Почастішали останнім часом випадки, коли після ремонту люди отримували телефони, напхані неякісними запчастинами. Буває й так, що особа, яка має відкрутку та паяльник, оголошує себе майстром. Тому до пошуку майстерні потрібно підходити серйозно. Найкраще зателефонувати до представництва фірми-виробника вашої марки телефону, й запитати контакти сервісного центру у вашому місті.

- Що б ви порадили людям, у яких телефон впав у воду?
- Якщо таке трапилося, потрібно швидко витягнути з телефона акумулятор, карту пам'яті та sim-карту й звернутися до фахівців. Навіть якщо мобільний на цей момент працює. У жодному разі не можна вживати таких заходів, як сушіння феном або на батареї - нагрівання мобільного в цьому випадку не лише не допоможе, а й зашкодить.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую