ye-logo.v1.2

Коли ви заробили свої перші гроші?

Суспільство 1366

Про це ми запитали у відомих в області людей

Сергій Мутка, Чемеровецький селищний голова: „Свої перші гроші я заробив, будучи студентом. У ті роки нам хотілося більше витрачати, аніж було в гаманці. Звісно ж, батьки давали кишенькові гроші, та я намагався вже тоді заробити сам. Пригадую, ми з друзями придумували купу можливостей підро-
бітку. Навіть перепродували «ходові» товари. І ви знаєте, у нас непогано виходило. Принаймні, для мене зароблені гроші були вагомим поповненням студентських статків. Витрачав я їх, в основному, на одяг, техніку”.







Володимир Шмігель, начальник фінансового управління Городоцької райдержадміністрації: «Це було, коли вчився у сьомому класі.  Тоді я грав у вокально-інструментальному ансамблі. Грали ми і на танцях в будинку культури, а вхід туди був платним. Ставку керівника ансамблю ділили на п’ятьох. Перший мій заробіток складав десь рублів 18 чи 20. Й на них я купив зимові черевики – на грубій підошві, зі штучним хутром всередині. Однак, на мою думку, дитина повинна не думати про заробітки, а вчитися, розвиватися, набиратися сил та здоров’я. Хіба то добре, що раніше сільські діти, замість того, щоб влітку відпочивати, купатися й засмагати, не розгинали спини на полях, дихали пилом на току? Звісно, потрібні були гроші. І їх тоді витрачали не на якісь забаганки, а на потрібне – одяг, взуття, харчі. Заробити ж, приміром, на магнітофон було майже нереально».

Леонід Шиманський, голова Волочиської районної ради: «Я ріс у селі. Тому школярем під час літніх канікул часто працював на полі. Свої перші гроші заробив з допомогою сапи – прополював в колгоспі городину. Це було після шостого класу. Після сьомого та восьмого працював помічником тракториста. Перший свій заробіток – десь 24 рублі – витратив на шкільне приладдя, портфель. Заробіток помічника тракториста був більший – 80 рублів у місяць, але все одно усі ці гроші йшли на підготовку до школи – одяг, зошити, книжки. Тоді батько якраз будував хату, то про те, щоб витратити зароблені гроші на іграшки чи якісь забаганки, я навіть не думав.  Раніше сільські діти працювали ціле літо, та й після уроків допомагали батькам. Нашим обов’язком було пасти корову, працювати на городі, а коли треба – то й маму підмінити у полі».

Наталя Валевська, співачка:
“Це було у восьмому класі. Я дуже хотіла нову шкільну сумку, а у батьків не було змоги її купити. Заробила ж на неї, продаючи у павільйоні на хмельницькому продуктовому ринку ...газету “Є”, яка у ті далекі часи мала лише один аркуш. А співом перші свої гроші – двадцять гривень, я заробила у 17 років в “Прем’єрі”. Витратила їх на лак для волосся, водолазку й проїзд. А у п’ятнадцять років брала участь у концертному турі “Молодь обирає”, за що отримала ...мішок цукру й п’ять кілограмів м’яса”.




Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую