Гаряча тема:
- Війна
Жінку з малою дитиною на руках колишній чоловік не пускає в квартиру

При цьому з будь-якої нагоди погрожує, б’є та ображає
А все так гарно починалося… Ольга одружилася з Павлом, ще будучи студенткою. Спочатку жили нарізно, а коли народилася донька, придбали невеличку однокімнатну квартиру у Віньківцях. Однак спільне життя не заладилося, - Павло з першого ж дня взявся показувати характер. Почалося з того, що контролював її розмови по телефону: з ким говорить, скільки часу. Потім став забороняти жінці спілкуватися з матір’ю - телефонні розмови присікав, коли ж та приїжджала до доньки в гості, уже на другий день виганяв.
«Сам же часто їздив до своїх батьків, - каже Ольга. - Але чомусь - на ніч. Запитую: «Чому не вдень?» «Бо я так хочу».
Взагалі він постійно був чимось невдоволеним: то каструлю не туди поставила, то жалюзі не так закрила. За маленьку провину могла отримати ляпаса, та такого, що падала. Я плачу, а дитина зі мою, бо хоч і маленька, та відчувала мій стан. Але терпіла - заради тієї ж дитини, бо не хотіла позбавляти її тата. Та й кохала його.
Проте після шести років такого життя, навесні минулого року подала на розлучення.
Але спокою як не мала, так і не маю. Річ у тім, що житло ми придбали, будучи у шлюбі, за спільні кошти (допомогли батьки з обох боків, позичали по родичах, пішли навіть гроші, отримані за народження дитини). Але після розлучення він просто вижив нас із дитиною - вночі стягував мене з ліжка, а з часом я взагалі боялася заснути, бо він стояв наді мною і щось бубонів, іноді з ножем у руках.
Розділити майно не захотів. Змінив замки, щоб я не могла зайти. А вибити двері не можу, бо потім ще звинуватить, що я його обікрала.
Пропонувала продати квартиру і розділити гроші, або ж залишити квартиру комусь одному, інший же при цьому нехай отримає грошову компенсацію за свою частку. Я навіть погодилася на меншу суму, ніж мені належала, погодилася й на те, що отримаю її частинами. Павло пообіцяв сплатити частку, а через півроку видав: «Ти нічого не отримаєш».
У вересні минулого року суд на мій позов прийняв рішення, яким у виплаті компенсації було відмовлено, так що ми і надалі мали жити на одній житловій площі. А як жити? Він телефонує по 30 разів на день, навіть уночі, - погрожує, ображає. Я не можу зайти до квартири, а правоохоронці не вбачають підстав для притягнення його до кримінальної відповідальності за те, що він не виконує рішення суду і не пускає нас у квартиру.
Я не маю права не давати йому зустрічатися з дитиною, але займається він з нею хвилин п’ять, не більше, а потім починає мене ображати, шарпати, бити. Навіть при людях. Писала заяви до міліції, кілька разів його навіть штрафували, але зазвичай у притягненні до кримінальної відповідальності відмовляли, оскільки свідками бути ніхто не хотів. А дитина усе бачить і повторює те, що робить її тато: плює на мене, обзиває. А їй тільки недавно виповнилося два роки.
12 квітня він побив мене під будинком, де мешкає моя сестра. Бив у голову, а коли впала, - ногами. В результаті отримала струс мозку, контузію вуха, численні забої. Проти Павла порушили кримінальну справу, але він і далі продовжує телефонувати і погрожувати. Каже: «У мене крутий адвокат, я зроблю так, що ти сядеш у в’язницю». І я боюся, бо не знаю, чого від нього можна чекати, і що у нього в голові».
Коментар фахівця:
«Кожен випадок потрібно розглядати більш конкретно. Але якщо загалом, то у випадку будь-яких дій стосовно людини (у цьому разі до жінки та її дитини) потрібно звернутися із заявою до правоохоронних органів які, у разі отримання нею тілесних ушкоджень, зобов’язані дати їй направлення на судово-медичну експертизу, - пояснює хмельницький адвокат Андрій Сорокопуд. - Відсутність свідків у подібних випадках - не проблема. Міліція сама встановить, як все відбувалося. Можливо, жінці й не вдасться притягнути чоловіка до відповідальності, але всі стадії розслідування кримінального впровадження змусять його замислитися, чи варто чинити так і надалі.
Що стосується спільного проживання у квартирі, то варто звернутися до суду з питанням про поділ вказаної квартири в натурі».
«На мою думку, в цьому випадку жінка виступає подразнювачем для свого чоловіка, - каже Марина Малиновська, сімейний психолог центру розвитку «Простір». - Тому свої проблеми вони вирішать, лише роз’їхавшись.
Взагалі, жінкам, які потрапляють у подібні ситуації, потрібно замислитися з самого початку сімейного життя, чи варто продовжувати стосунки з цією людиною. Наші жінки зазвичай думають так: «От народжу йому дитину, і все стане на свої місця». Не стане. Зазвичай стає ще гірше. А щодо кохання, то під цим поняттям, перш за все, мається на увазі повага. Її, як я бачу, не було, то чому ж жінка незрозуміло чому терпіла шість років?!
На мою думку, цим людям найкраще роз’їхатися, бо нічого доброго з цього співіснування на одній площі не вийде. Можливо, в підсвідомості жінка сподівається, що її кривдник зміниться на краще. Можливо, але людина може змінитися лише тоді, коли зміниться поруч із нею інша».
Лариса ШАНДОВСЬКА.
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: