ye-logo.v1.2

Запитання - відповідь. Акт про право власності на землю

Суспільство 2944
Фото: zemlia-sochi.ru

На при кінці 2012 року ми заплатили за виготовлення державного акту про право власності на землю, однак з 01.01 2013 акти відмінено.

 Коли ми звернулися з проханням видати оплачений акт, нам відмовили, також відмовилися повернути кошти. Чи можна повернути кошти та отримати акт, і як це зробити?
Як напевно, вам уже відомо, дійсно, із 1 січня 2013 року набрали чинності два Закони України "Про державний земельний кадастр" та "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень", норми яких не згадують державного акта, як такого, що посвідчує право на землю. Відповідно до зазначених законодавчих актів, таким документом буде витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку. Іншими словами, якщо говорити простою мовою, то державні акти були скасовані.
Відповідаючи на запитання як повернути гроші, варто зазначити наступне:
Все залежить від того, за що було сплачено кошти. Якщо витрати здійснено на підготовку документів, надання консультацій тощо — то можливий варіант, за якого фірма, якій було заплачено, виконала свої зобов’язання, тож, відповідно вимагати повернення коштів підстав нема.
Інша справа, якщо кошти у вас свідомо взяли наприкінці 2012 року саме за послуги з отримання акту. Адже професійні організації знали про заплановані зміни і скасування актів. У такому випадку може йти мова про шахрайство з боку організації, яка взяла кошти чи її окремих посадових осіб. Якщо це так, можна спробувати вплинути на зловмисників.
Першим варіантом є звернення до відповідної землевпорядної організації, якій було сплачено гроші, повідомлення про шахрайство з їх сторони і Ваше бажання звернутися до правоохоронних органів з вимогою позбавити таку організацію ліцензії. Очевидно, така організація знала про законодавчі зміни, які на той час мали відбутися з 1 січня 2013 року, однак, свідомо взяла кошти. Якщо Ви уже звернулися до відповідної землевпорядної організації, і, що є найбільш ймовірним, отримали відмову, то можна звернутися до прокуратури і в своїй заяві повідомити про факт шахрайства.
Другим варіантом є звернення до суду, у тому випадку, якщо перший варіант не працює. Однак, при зверненні до суду скоріш за все Вам буде потрібна юридична допомога, що може означати додаткові затрати і коштів, і часу.
Якщо перший варіант очевидно, не працює, другим варіантом є звернення до суду. Вам буде потрібна юридична допомога, що може означати додаткові затрати і коштів, і часу. Найбільш доцільним варіантом у даній ситуації буде відмовитися від свого права вимагати кошти сплачені за виготовлення державного акта. Ви витратите значну кількість часу і можливо коштів, однак результат, найімовірніше буде негативним, оскільки законодавство не передбачає механізмів повернення таких затрат.

Петро Залізняк,
експерт Центру політико-правових реформ.

Відповіді на актуальні питання реалізації паїв на землю та іншу інформацію читайте у наступних публікаціях.
Якщо вас зацікавили порушені теми, надсилайте свої запитання на електрону чи поштову адресу:
Поштова адреса: 04071, м. Київ, вул. Межигірська 22 оф. 20.
Електронна поштова скринька: [email protected]

Ця публікація підготовлена в рамках проекту «Барометр земельної реформи: інформаційна та адвокасі кампанія», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую