ye-logo.v1.2

“Не лізьте у воду п’яні і наглядайте за дітьми”, - радить рятувальник

Суспільство 2413
Дмитра Скрипника
«Навіть якщо ви дали дитині надувний круг, не втрачайте пильність», - каже рятувальник Роман Паранюк.. Фото: Дмитра Скрипника

Пляжний сезону у розпалі, багато хмельничан у спекотні дні відпочиває біля води.

 Почастішали нещасні випадки. Поради, як у сезон убезпечити себе та своїх дітей, дає матрос-рятувальник Хмельницької комунальної служби на водних об’єктах Роман Паранюк, який вже п’ятий сезон стежить за порядком на міському пляжі та врятував від неминучої смерті чотирьох людей.
- Яка зараз ситуація на пляжі? Багато відпочиваючих?
- У погожі дні дуже багато, більше, ніж у минулому році. По-перше, ще мало людей поїхали у відпустки на моря, тому ходять плавати на Південний Буг. По-друге, погода дуже мінлива, кілька днів йдуть дощі, тому щойно стає тепло, багато хмельничан вирушають на пляж. Велика кількість людей, штовханина у воді... Треба бути особливо уважним та обережним. Також ситуація ускладнюється погодними умовами: через різкий перепад температур, що спостерігається останнім часом, вода не встигає добре прогрітися, виникає небезпека стресу для організму та судом.
- Що, як правило, стає причиною нещасних випадків?
- У 90% це алкоголь. У стані сп’яніння люди не в змозі реально оцінити свої сили, починають проявляти “героїзм”, а в них раптово закінчуються сили, в організму шок, що може привезти до судом.
Також небезпечно плавати людям в певними захворюваннями, зокрема, з епілепсією, серцево-судинними хворобами. Їм взагалі не рекомендується заходити у воду без нагляду, навіть неглибоко.
- У яких ще випадках, крім стану алкогольного сп’яніння, не варто випробовувати свої сили у воді?
- Якщо людина погано почуває себе, відчуває головокружіння чи інші, навіть ледь помітні, зміни в організмі, краще не ризикувати. Також слід бути обережним, коли дуже спекотно і коли холодно.
- Діти та підлітки — особлива категорія відпочиваючих, вони, мабуть, не надто обережно поводяться у воді?
- Не тільки діти, а й дорослі не прислухаються до рятувальників, запливають за буйки. Батьки мають бути дуже відповідальними, не тільки бути на пляжі, коли їхні діти купаються, а й стежити за ними. Наприклад, на днях діти постійно запливали за буї, а батьки сиділи і пили пиво, навіть не дивилися за ними. І такі випадки трапляються дуже часто.
І навіть якщо ви спорядили свою дитину надувним кругом чи рятувальним жилетом, не варто втрачати пильність. Із круга дитина може випасти, жилет — зіскочити.
- Яких правил дотримуватись ви порадите хмельничанам, щоб убезпечити себе на воді?
- В першу чергу, не запливати за буї: для дорослих вони встановлені на глибині 1,7 метра, для дітей — 1-1,1 метра. Якщо хочеться подолати вплав довгу дистанцію, можна плисти вздовж буїв, від першого до останнього — 300 метрів.
По-друге, не плавайте у місцях, заборонених для купання, у незнайомих місцях в жодному разі не пірнайте, а обережно і поступово заходьте у воду.
Маленьким дітям слід перебувати у воді разом з дорослими, підліткам — у компанії трьох і більше людей, і обов’язково хтось із них повинен вміти добре плавати.
Не доводьте тіло до сильного ознобу, купайтеся не більше 10-15 хвилин.
До речі, якщо ви плаваєте на човні чи катамарані, також не забувайте про безпеку. Не ставайте на плавзасіб, не розхитуйте його, не пірнайте з нього у воду. Дітей можна брати з собою лише у рятувальних жилетах та під суворим наглядом батьків.
- Якщо ж під час плавання людина відчуває, що не все в порядку, як діяти?
- Якщо під час плавання ви відчули втому, почали втрачати сили чи відчули судому у нозі, в жодному разі не панікуйте. Постарайтеся розслабитися, лягти на спину і втриматися на воді. Кличте на допомогу.
Якщо втрачаєте сили, пливіть до найближчого берега, навіть якщо ваші речі та компанія — на іншому боці річки.
Головне — дотримуватися елементарних правил. І пам’ятайте: чим далі ви запливете, тим менше часу буде у рятувальника, щоб врятувати вас. А у такій справі мова йде про лічені секунди.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую