ye-logo.v1.2

Жуків потруїв – тару здай

Суспільство 1935
Фото: colxoz.com 

Боротьба зі шкідниками, які зазіхають на наше городнє богатство, триває протягом усього літа.

 Починаючи з ранньої весни і до пізньої осені, господарі та господині, паралельно з тим, що висаджують розсаду-грядки-городи, доглядають врожай і постійно воюють з шкідниками. Препаратів, дякувати Богу, вистачає на будь-який смак та гаманець. Однак разом із великою кількістю засобів захисту, зросла й кількість отруєння ними, особливо у приватному господарстві.
Та якщо з засобами безпеки та дотриманням правил обприскування городів, господарі вже більш-менш розібралися, то питання утилізації тари з-під отруто-хімікатів залишається актуальним й досі. Аграрії, які минулого тижня з’їхалися на свято «День поля. Оболонь збирає друзів» до Чемеровецького району, нагадали про дотримання простих правил безпечного поводження із використанною тарою. Усі поради були корисними як для фермерів, що мають тисячі гектарів землі, так і для господарів одноосібників, які обробляють, до прикладу, кілька паїв.
Кожен представник фірми-виготовлювача засобів сприяння росту рослин, захисту чи гербіциди, акцентував увагу на тому, що, захищаючи свої посіви та городину ми не захищаємо себе та навколишнє середовище, якщо не піклуємося про подальшу долю використаної тари. Ми послухали усіх виробників хімічних засобів і об’єднали їхні поради у кілька тез.
Один раз використав – три рази промив
Головний посил аграріїв – тричі промита тара становить мінімальний ризик для людини та довкілля. Хімічні речовини, які входять до складу засобів обробки рослин, зазвичай становлять небезпеку для здоров’я людини та осідають на стінках тари, у якій були розміщені, її потрібно промити навіть перед тим, як утилізувати. Враховуючи, що останнім часом бізнес, в тому числі аграрний, стає відвідповідальнішим, то утилізація непромитої тари від хімікатів, збільшує витрати та забруднює довкілля.
- Промити тару можна одразу кількома способами. До прикладу, – протягом кількох хилин під тиском води. Якщо ж проточної води та ще й під тиском у вас немає, промийте тару одразу після використання. Для цього достатньо зробити стандартні розрахунки, які ви зазвичай робите під час обприскування рослин тим чи іншим препаратом. Частину води влити відразу у ємність для оприскування, а іншу частину – розділити на три рази і промити нею тару. Щоразу ємність з водою потрібно добряче потрусити, щоб вода потрапила у всі шпаринки і залишити на 30-40 секунд, щоб вона почала стікати по стінках тари. Так повторити тричі і щоразу воду виливати у агрегат для обприскування.
- Спеціалісти категоричні у тому, що тару з-під засобів захисту рослин не можна використовувати у побуті в жодному разі. Відразу після того, як ви злили речовину у засіб для обробки рослин та промили порожню ємність, проколіть її у кількох місцях, щоб унеможливити повторне використання.
- Для господарів, які обробляють великі площі землі, а відповідно, використовують багато різних засобів захисту, окремі виробники цієї польової хімії передбачили можливість повернення порожньої промитої тари. До того ж, більшість виробників засобів захисту взяли на себе витрати щодо збирання, знезараження, перевезення та утилізації використаної тари. Тому фермерам чи господарям залишається лише використати засоби, добре промити тару і сповістити виробника, звідки її забрати.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую