ye-logo.v1.2

Чи потрібен хмельничанам пляж?

Суспільство 3188
Дмитра Скрипника
Може стати так, що на місці пляжу виросте багатоповерхівка.. Фото: Дмитра Скрипника

За кілька тижнів до початку роботи міських обранців, Хмельницький осередок Всеукраїнської екологічної ліги забив на сполох.

 Членам громадської ради стало відомо, що найближчим часом планується вилучення частини природно-заповідної території, що прилягає до нинішнього пляжу під будівництво житлових будинків, а депутати міської ради на найближчій сесії мають погодити такий план дій. Як зазначила Тетяна Виговська, голова наукової ради Хмельницького осередку Всеукраїнської екологічної ліги: “Будівельний бум і можливість отримати швидкі гроші виходить на перший план, шкодячи збереженню природної зони. В кінці 90-х років вже була спроба збудувати заправну станцію над головами відпочивальників. Тоді громада вибухнула протестом, щоденні дзвінки у контролюючі структури все ж дали свої результати, і міські депутати заборонили таке безглузде будівництво. Нині інші впливові і небідні хмельничани виношують плани залишити громадянам міста лише вузьку смугу піску на березі Південного Бугу, а далі над головами збудувати багатоповерхові житлові будинки. А де ж водоохоронна зона великої річки? А як же бути з новим генеральними планом міста у якому пляж і прилегла територія взагалі віднесені до природно-заповідного фонду?”
За словами голови обласної організації Українського товариства охорони природи Юрія Рєзнікова, кожне водоймище повинно мати таку зону, навіть якщо це струмок, що пересихає влітку. Це – класична схема. У водоохоронній зоні не дозволяється навіть розбивати палаткове містечко. Для Південного Бугу така зона становить 100 метрів.
«І тут все залежить від влади, – каже Юрій Рєзніков. – Якщо вона матиме бажання дотриматися правил, вона це зробить. Якщо ж захоче розпочати там будівництво, теж знайде спосіб, як ці правила обійти.
Але, на мою думку, розумно було би залишити зелену зону, бо Південний Буг дуже вдало розділяє місто на дві частини і створює продуху. Корінні хмельничани пам’ятають, як на місці «Епіцентру» була зона відпочинку, яка у спеку забирала на себе високу температуру, і де відпочивали люди. Зараз там стоїть «Епіцентр», куди завозять отрутохімікати, хімічні речовини, не маючи при цьому системи очистки. А поряд – річка. … Сьогодні бачимо наступ на заплаву, і це досить нерозумно, адже є документи, які не дозволяють вести будівництво в радіусі 100 метрів по обидва боки Південного Бугу».
За поясненнями ми звернулися до Володимира Швеця, директора департаменту архітектури, містобудування та земельних ресурсів. “Сьогодні я готовий підписатися під сімнадцятьма об'єктами, для яких змінюється призначення. Переважно, це незадіяні складські приміщення, а також територія підприємств, на яких виробництво продукції вже не відбувається, до прикладу, приміщення місцевої кондитерської фабрики, частина якої буде здаватися в оренду. Що ж стосується вилучення частини природоохоронної території пляжу, таке питання точно не буде винесене на розгляд найближчим часом. Це має підлягати публічному обговоренню, адже питання серйозне. Якщо бути точним, на території нинішнього пляжу взагалі має бути лише зона зелених насаджень загального призначення, а не міський пляж. Те, що передбачено для забудови, стосується вулиці Нижньої Берегової, від якої планується збудувати нову дорогу, а біля автомобільної стоянки вже зводиться новий готель та виділено зону під плавальний басейн. Проте, як хмельничанин, я вболіваю за долю рекреаційної зони і хотілося б зберегти її у належному стані”.
Такої самої думки дотримуються і члени “Хмельницького молодіжного клубу розвитку”, які цієї весни, у День довкілля, цієї весни, на березі Південного Бугу, разом із керівництвом міста на чолі з Сергієм Мельником висадили 380 дерев та кущів, які стали молодіжним сквером. Тут є граби, калини, берези, спіреї та дуби, а загалом, в рамках місячника благоустрою висаджено 50 дерев у парку ім. М. Чекмана, 25 дерев та кущів у парку ім. І. Франка, 30 дерев і кущів у зеленій зоні біля обласної філармонії.
Та все ж цього замало, твердять екологи, успішним озелененням міста повинні займатися професіонали. Але у професійно-технічному училищі №8 нам повідомили, що спеціалістів “Зеленбуду” вони не готують уже більше десяти років, оскільки на цю спеціальність замовлення не було і найближчим часом підготовка таких спеціалістів не планується.

 

Северина РОПЕК.
Лариса ШАНДОВСЬКА.

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую