ye-logo.v1.2

Книги, які повинен прочитати кожен

Суспільство 6736
Дмитра Скрипника та з архіву редакції
Фото: Дмитра Скрипника та з архіву редакції

BBC (британська широкомовна корпорація) склала список кращих книг у світі, які повинен прочитати кожен.

 Список, що складається із 200 книг, очолюють «Володар кілець» Толкієна, «Гордість і упередження» Джейн Остін, «Темні начала» Пуллмана, «Автостопом по Галактиці» Дугласа Адамса, «Гаррі Поттер і кубок вогню», Джоан Роулінг. До кращих книг увійшли всього три твори російських класиків (хоча, якщо подумати, у них будь-яка книга - привід для роздумів): «Анна Кареніна», «Війна і мир» Толстого та «Злочин і кара» Достоєвського.
Кореспондент «Проскурівського телеграфу» вирішила поцікавитися, як би виглядав список, складений п’ятьма відомими хмельничанами.
Василь Кравчук, народний депутат України:
«У першу чергу, кожен обов’язково має прочитати історію України. Щоб знати, хто він і в якій країні живе. І, як мінімум, вивчити кілька віршів з «Кобзаря».
Щодо художньої літератури, то залежно від віку, книги, які б я виділив, можна розташувати так: твори Олександра Дюма. У школі мені подобались його романи - герої, дружба, самопожертвування. Коли подорослішав, запоєм читав Валентина Пікуля - людини величезного таланту, справжнього патріота. У вже більш зрілій юності зацікавився фантастикою.
Ну, а з віком, думаю, кожна людина повинна прийти до Біблії».
Олег Хавронюк, депутат обласної ради:
«Думаю, починати потрібно з «Маленького принца» Екзюпері. Оскільки в дитинстві повинно бути все добре і світле, а не казки про Івана-дурника, який сів на піч і поїхав, а потім, пальцем не поворухнувши, став царем. А «Маленький принц» - це унікальна дитяча книга про дорослих, які забувають свої дитячі мрії і надії.
«Майстер і Маргарита» Булгакова. Чого лише варта одна фраза: «Ніколи нічого не проси, особливо від тих, хто сильніший від тебе. Прийдуть - і самі дадуть…».
«Війна і мир» Толстого - це книга, яка вчить розуміти життя у всіх його проявах. Вона про війну, яка калічить долі, і мир, який воскрешає і зцілює. Вважаю, що той, хто не читав її, той даремно прожив.
«Злочин і кара» Достоєвського показує, як страждає людина, що переступила межу. Можна довго захоплюватися геніальністю цього твору, але його треба читати самому. І, можливо, не один раз.
Леонід Бриндіков, головний лікар Хмельницького онкодиспансеру:
«Найперше - це «Повість про справжню людину». Я не знаю, як і на чому виховується нинішня молодь, але думаю, цю книгу потрібно прочитати всім без винятку, оскільки вона виховує цілеспрямованість, віру в себе і свої можливості.
«Як гартувалася сталь». Може, хтось скаже, що це совдеповщина, але я не можу назвати жодної сучасної книжки, яка могла би показати, на що здатна людина заради високої ідеї. На таких книгах вчаться.
Те ж саме можна сказати про роман «Спартак» Джованьйоллі. Наскільки треба бути патріотом, щоб знехтувати власним щастям і життям, залишитися з народом і боротися до кінця! Я взагалі люблю читати книги, де є мужні люди.
«Дипломати Петра першого». Мене просто вражають люди, завдяки яким не починалися війни. Та й зараз дипломати вирішують більше, ніж військові. Хоча, думаю, кожна книга чомусь вчить.
Сергій Трояновський, режисер монотеатру «Голос»:
«Найперше - це «Злочин і кара» Достоєвського. Оскільки сучасний світ - переповнений цими спокусами, то ця книга необхідна всім. Однак не всі можуть її осилити. У цій книзі - вся людина зі всіма спокусами і слабкостями. І добре, що незважаючи на все скоєне зло, душа Раскольнікова ще не зовсім померла, вона ще здатна відродитися і пройти крізь біль, розчарування, муки совісті. Любов ще здатна відігріти її і врятувати.
Селінджер продовжує цю тему в книзі «Над прірвою у житі», девіз якої - «все тримається на любові». Герой долає багато спокус, але на відміну від Раскольнікова він зумів зупинитися на краю прірви і не дати іншим упасти в неї».
Ірина Баннова, професор кафедри дизайну Хмельницького національного університету:
«Вважаю, що людина повинна читати добрі книги, які виховують. Особливо це стосується дітей та молоді. У школі учні дуже часто змушені читати літературу, до якої вони ще не доросли. Насправді, на мою думку, їм потрібна література, яка вчить, як бути здоровими, що робити, аби було менше зривів та суїцидів.
Я особисто багато читаю науково-психологічної літератури, оскільки мене цікавить поведінка і виховання. Це і Еріх Фромм «Психоаналіз і культура», «Психоаналіз і етика», Вадим Зеланд «Транссерфінг реальності», де в систему зібрані знання, здобуті психологами всього світу. Перечитала все з Робіна Шарма - одного з найвідоміших американських фахівців з розвитку особистості, який проводить семінари і читає лекції по всьому світу. Зачитуюсь книгами відомого гуру і містика Ошо, які допомагають поглянути на своє життя по-іншому. Особливо такі книги добре читати у хвилини сумнівів і відчаю.
Розмовляла Лариса ШАНДОВСЬКА.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую