ye-logo.v1.2

Ціна питання, або Що цього року з’явилося у Хмельницькому за наші гроші

Суспільство 4117
2 мільйони 800 тисяч гривень. Реконструкція фонтанів та скверу імені Т. Шевченка. За ці кошти планують відновити діючі фонтани та встановити новий.
2 мільйони 800 тисяч гривень. Реконструкція фонтанів та скверу імені Т. Шевченка. За ці кошти планують відновити діючі фонтани та встановити новий. . Фото: Дмитра Скрипника

Девіз «Все колгоспне – все моє» ще не зовсім канув у лету.

 Хоча колгоспів у колишньому розумінні сьогодні немає, проте свідомість залишилася – держава має зробити, забезпечити, дати... Держава дає. Але те, що вона дає, офіційно називається «загальний фонд бюджету» і вистачає тих коштів на «соціально захищені статті», тобто на придбання медикаментів та перев’язувальних матеріалів, забезпечення продуктами харчування лікарні-садочки-школи, оплату комунальних послуг та енергоносіїв, соціальне забезпечення, виплату зарплатні медикам, педагогам, ну і, звичайно ж, чиновникам.

Паралельно із тим, що «дає», держава ще й «забирає» у населення частину зароблених грошей, у вигляді податків, внесків до Пенсійного і таке інше... Частина наших з вами коштів залишається у міському бюджеті. Називаються вони офіційно – бюджет розвитку, і витрачає їх влада на забезпечення життєдіяльності міста. Основне джерело – це податки на прибутки підприємств і організацій, податок на добавлену вартість, та інші джерела, які складають більшу половину усього бюджету, а податки з громадян становлять незначну частку у загальних доходах. У бюджетні тонкощі «влазять» навіть не всі депутати, бо розібратися у тих цифрах з нулями під силу лише професійним економістам.

Для хмельничан важливіше знати, що корисного і потрібного в місті було зроблено, в тому числі й за їхні кошти. Зроблено не лише на папері чи у звітах, а реально. Те, що можна прийти і побачити-торкнутися-скористатися. У фінансовому управлінні Хмельницької міської ради показують стоси папірів, де доходи і витрати міського бюджету розписані детально. Ми обрали «кругленькі» сумі і ті, які витрачені на «видимі» хмельничанам об’єкти.

До прикладу, на облаштування прибудинкових територій у бюджеті закладено 904 тисячі гривень, а на облаштування і асфальтне покриття територій дошкільних навчальних закладів – 300 тисяч гривень. Майже 800 тисяч гривень для придбання і встановлення внутрішнього ліфту для спеціалізованої загальноосвітньої школи №8 з класами для енклюзивного навчання. А ось придбання обладнання для головної каналізаційно-насосної станції міста обійшлося бюджету у майже 4 мільйони. Побачити це обладнання навряд чи вдасться усім бажаючим, але сподіватимемося, що хоч проблем із каналізаціями таки не буде у Хмельницькому. Холодні дні теж мають пройти для хмельничан комфортно, адже цього року на підготовку до опалювального сезону витратили 20,5 мільйона гривень.

 

789 тисяч гривень. Реконструкція алеї біля Майдану, від вулиці Театральної до Гагаріна. До речі, в день міста там встановили лавочку газети "Є", а незадовго до цього алею офіційно оголосили ще й зоною вільного доступу до Wi-fi.

 

Майже мільйон гривень із бюджету витратили на придбання євроконтейнерів та встановлення контейнерів для сміття. 

 

2 мільйони 800 тисяч гривень. Реконструкція фонтанів та скверу імені Т. Шевченка. За ці кошти планують відновити діючі фонтани та встановили новий. Влітку начальник управління житлово-комунального господарства Олександр Шаповал повідомляв, що фонтан буде у вигляді кулі. Поряд встановлять нові лавочки, урни для сміття та проведуть освітлення. 

 

Понад 1 мільйон гривень. Реконструкція Привокзальної площі. Її мають викласти плиткою, встановити лавки, облаштувати фонтани та зовнішнє освітлення.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую