ye-logo.v1.2

“У порцеляновій скульптурі можна втілити весь світ”

Суспільство 6243
Дмитра Скрипника
Сюжетні композиції за мотивами казок та літературних творів - популярна тема у художній кераміці.. Фото: Дмитра Скрипника

У Хмельницьому з’явиться галерея художньої порцеляни

 Відома бізнес-леді Людмила Романюк написала унікальну книгу про порцелянову скульптуру. На черзі — створення музею на Проскурівській.
У виданні “Полонський завод художньої кераміки” йдеться про діяльність найстарішого підприємства по виробництву порцеляни, який у Радянському Союзі випускав близько 80% малої скульптури.
Зараз завод не працює, а мініатюрні скульптури, створені полонськими майстрами, стали антикваріатом. Заводська музейна експозиція зберігається в обласному краєзнавчому музеї.
“Видання унікальне тим, що тут зібрана інформація не лише про завод та його продукцію, а й про майстрів, які створювали ці неповторні скульптури. Дані про них не знайти в жодній енциклопедії”, - розповідає пані Людмила, заслужений працівник промисловості України, в колишньому — головний економіст області, а зараз успішна бізнес-леді.
Також у книзі наведені усі доступні сьогодні фотографії виробів заводу та їх опис. Особливе значення має те, що в атрибуціях робіт вказані назва, автор, висота, рік випуску та місце розташування. Фотографії скульптур вдало супроводжуються цитатами із літературних творів та казок.
За словами автора, мистецтвознавчих досліджень у галузі художньої порцеляни дуже мало, а тому інформацію довелося збирати практично по крупицях.
Книга “Полонський завод художньої кераміки” стане у нагоді не лише колекціонерам та фахівцям музейної справи, а й усім, хто цікавиться українською історією та декоративно-прикладним мистецтвом.
У творчому доробку Людмили Романюк книга про київського скульптора, члена Національної Спілки художників України Ольгу Рапай. Також готується видання про майстриню Валентину Тригубову, заслуженого діяча мистецтв Української РСР, головного художника Коростеньського фарфорового заводу, лауреата Шевченківської премії, члена Національної Спілки художників України.
“У Радянському Союзі було п’ять заводів, які випускали художню кераміку - у Полонному, Києві, Коростені, Городниці та Баранівці. Зараз жоден з них не працює, однак є майстри, які вміють своїми руками створювати справжні витвори мистецтва”, - розповідає пані Людмила.
У колекції близько тисячі скульптур
Людмила Романюк збирає не лише інформацію про порцелянову пластику, а й саму скульптуру. 30 років тому їй подарувати дві фігурки — “Одарку” і “Карася”. І з тих пір вона пристрасно колекціонує художню порцеляну. Зараз у її колекції близько тисячі найрізноманітніших виробів.
“Тоді я вперше відкрила для себе художню порцеляну як творчість, яка може зобразити в мініатюрі весь світ. Також це пам’ять і історія, це втілення у скульптурі художньої літератури, народної пісні і танцю, казок і приказок. І чим більший проміжок часу відділятиме нас від часів створення радянської порцелянової скульптури, тим ціннішою вона ставатиме”, - каже хмельничанка.
Пані Людмила хоче, щоб усі бажаючі могли побачили зібрану нею порцелянову пластику. Тому на вулиці Проскурівській, у новому торговому центрі вона планує відкрити галерею, де будуть представлені унікальні роботи українських майстрів художньої кераміки.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую