ye-logo.v1.2

Гладуняк показує дітям Україну, Байдич – власний приклад

Суспільство 3386
Дмитра Скрипника та з архіву редакції
Фото: Дмитра Скрипника та з архіву редакції

Про це «Проскурівський телеграф» дізнався, запитавши знаних подолян про те, як вони виховують відчуття прекрасного у своїх дітях

 Майя Онищук, скрипачка (доньці взимку виповниться шість років):
«Я належу до тих мам, які ще з утроби почали прищеплювати дитині любов до прекрасного. Тому, ще будучи у животику, Соня відвідала зі мною не один десяток концертів, потроху знайомлячись із чарівним світом музики. А десь з півторарічного віку ми почали ходити до лялькового театру, намагаючись не пропустити жодної вистави. Зараз це одне з найулюбленіших місць відпочинку Софії, звідки вона приходить, сповнена нових вражень та ідей. Після вистави доця любить відтворити на папері побачене, щоб наступного разу показати свій малюнок у театрі, або щось змайструвати й взяти участь у конкурсі, які там часто проводять. А нещодавно у неї з’явився інтерес до музеїв, а також виникло чимало запитань, наприклад, чому люди збирають картини, а потім – виставляють напоказ. Тому намагаємося відвідувати з нею усі виставки, що відбуваються у нашому місті».
Віктор Байдич, директор гімназії №2 (синам – 27 та 21 рік, донечці – взимку виповниться чотири):
«Власним прикладом виховуємо відчуття прекрасного у нашій донечці Вікторії. Якщо батьки цікавитимуться культурою, мистецтвом, цим цікавитиметься і їхня дитина, розвиватиметься її естетичний смак. Вдома у нас завжди лунає музика. У доці навіть вже є свої вподобання – найбільше їй подобається гурт «Modern Talking». Ходимо з нею і на дитячі вистави, і до цирку. Вона любить малювати, і в неї це непогано виходить. Тому впевнено можу сказати – творче начало у неї присутнє. Гадаю, наступним нашим кроком стане відвідування виставок картин вже досвідчених художників. А ось на концертах їй ще важко до кінця всидіти – забагато енергії».
Олександр Антонюк, художник (дітям - вісім і тринадцять років):
«Діти як губки, вбирають усе, чим цікавляться їхні батьки, переймають їхню манеру поведінки, звички. Тому відчуття прекрасного має бути у всьому: як у сервіруванні столу, так і у виборі одягу. Адже на півсвідомому рівні вони запам’ятовують середовище, в якому зростали й проектують його на власну сім’ю вже у дорослому віці. У нашій родині якоїсь системи немає – діти покладаються на наш смак. Якщо йдемо на виставку, виставу, концерт чи до музею, поможливості, беремо з собою й дітей. А потім – обговорюємо побачене, ділимося враженнями».
Іван Гончар, власник мережі «Фруктовий рай» (Сину – десять, донькам – чотирнадцять та чотири з половиною роки):
«Прищеплюємо любов до прекрасного через любов до матінки-природи: діти повинні відчувати подих вітру, знати, що у кожній порі року є свої неповторні моменти. Але не менш важливим є їхній культурний та духовний розвиток. Наші діти – часті відвідувачі виставок та концертів. А ще їм сподобалося подорожувати до духовних центрів – Почаєва та Зарваниці. Дітей потрібно різнобічно розвивати, і в цій справі важлива кожна складова».
Іван Гладуняк, депутат обласної ради (синам – 16 і 10 років):
«З дружиною показуємо дітям різні куточки України: щоб вони бачили, яка гарна й неповторна наша країна. Об’їздили з ними і всю Хмельниччину. Були і в Нетішині, з яким пов’язана значна частина мого життя, і Полонному, і Самчиках, і Старокостянтинові, і Меджибожі, і Кам’янці-Подільському… Все, що стосується Хмельницького та області, я показав. У планах – відвідати з дітьми усі «Сім чудес України». Частину ми вже об’їздили, частина – попереду. Якщо збираємось до нового міста, перед поїздкою шукаю інформацію у Інтернеті, які там є музеї та картинні галереї, чим воно славиться. А його історію намагаюсь розповідати через будівлі, архітектурні пам’ятки».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую