ye-logo.v1.2

В особняку Шпігеля — ресторація з “історією”

Суспільство 7409

Кожен новий ресторан моментально “обростає” безліччю чуток.

 Начебто тільки відкрився, і ніхто тут ще й не був, але всі вже чітко знають, що від цього проекту можна чекати. Як складається ця думка - загадка. Ось і навколо нового закладу “Ресторація Шпігеля”, який почав працювати на місці колишньої піцерії “Наполі”, що на вул. Володимирська, 63 (вище “Жовтневого”) ходили різні чутки. Подейкували, що це буде ресторан єврейської або ж німецької кухні. Але при найближчому розгляді виявилося, що заклад немає з цими припущеннями нічого спільного. Ресторація носить ім’я одного з найвідоміших нотаріусів-юристів Хмельницького Ісаака Шпігеля, оскільки розташувалася у його колишньому будинку, який був побудований ще на початку 1900-х років. До речі, це була перша цегляна споруда в престижному центральному районі міста. Продуманий інтер'єр, чітка концепція, цікава винна карта й смачні страви з печі — все це вирізняє “Ресторацію Шпігеля” з багатьох закладів і надає їй своєрідну унікальність.

Інтер'єр
Переступивши поріг ресторації, одразу ж стає зрозумілим, що це не заклад для “забігти-перекусити”. Тут абсолютно інша атмосфера. Вся метушня і хвилювання нинішнього століття залишаються там, за дверима, а ви в цей час починаєте відчувати себе аристократами. Обстановка в двох залах дуже ошатна, затишна і лаконічна, а зі всіх кутків так і віє старовиною. Високі стелі, правильні пропорції залів, багато деревини, латунні канделябри та люстри у вигляді свічок. До них додайте шкіряні дивани, старовинні дубові столи та раритетні стільці й живі квіти на кожному столику. Всі стіни оздоблені старими чорно-білими світлинами, документами в рамках та картинами, зміст яких стосується минулого нашого міста. Увесь час нас не полишало враження, що ми вечеряємо в музеї. Ця ж концепція прослідковується і в туалетній кімнаті: величезне дзеркало в розкішній рамі та старовинний ексклюзивний рукомийник взагалі вбили наповал. Тут скрізь стоять діжки зі свіжими квітами, а в самій кабінці розкішна папороть росте просто в бачку унітаза!

Меню
Меню в “Ресторації Шпігеля” досить широке й різноманітне. Його головною родзинкою є страви з печі. Свинячі рульки, шия, сало, короп й картопля — все готується за рецептами наших прабабусь і запікається на справжніх дровах. Проте тут знайшлося місце і салату “Олів'є” з ікрою (35 грн.), і хачапурі по-аджарськи (35 грн.), і м'ясній кулеб’яці з грибами (15 грн.), і закарпатському банушу (30 грн.). Порадував і гідний вибір десертів та випічки. Запити все можна домашнім ситром, компотом чи узваром (від 18 до 25 гривень за 1 л). Ми замовили картопельку з печі із білими грибами та бринзою за 25 гривень, запечену форель зі смачнючим часниково-овочевим соусом за 45 гривень та імбирне “Крем-брюле” за 20 гривень. Всі порції виявилися великими, не “дамськими”, а страви - красиво зі смаком сервірованими та неймовірно смачними. На особливу увагу заслуговує хліб. Його тут випікають власноруч і подають ще майже теплим із ароматною скоринкою. Пляшка пива “Стелла Артуа” коштує 15 гривень. Дорого це чи ні судити мені складно. Я не шанувальник цього виду напою, на відміну від фруктового чаю. У “Ресторації Шпігеля” одного чайничка цілком вистачає на двох. Але до чаю “комплімента” не чекайте. Начебто дрібниця, а все одно шкода!

Обслуговування та сервіс
Просто з порога вас зустрічають із широчезними щирими усмішками і проявляється це так природно, без жодного натяку на гру. Наш офіціант дозволив обрати столик на свій смак, оперативно надав меню й прочитав коротку гастрономічну лекцію практично до кожної страви, яка в ньому була зазначена. Так, може замовлення виконувалося трохи довше, ніж у звичних нам ресторанах, але якість і смак страв вище будь-яких похвал. Крім того, цього вечора у закладі був “аншлаг”, і ,можливо, саме велика кількість відвідувачів зіграла не останню роль. Але час очікування минув зовсім непомітно. Наш офіціант не давав сумувати, розважаючи нас байками про Ісаака Шпігеля та пропонуючи почитати цікаві роздруківки з інформацією про старовинні будівлі нашого міста. До речі, ці роздруківки зі світлинами потім слугують килимками під тарілки. Столики сервірують перцем, сіллю з тмином, оливковою олією, винним оцтом та серветками. А ось зубочистки в ресторації не дають. Замість них в органайзері для спецій стоїть малесенька жива квіточка в скляній “мензурці”. В цілому ж у закладі обстановка дуже сприяє душевності й неквапливості. Проте чек нам принесли швидко і, що цікаво, за свої послуги офіціант не нарахував жодної копійки! Загалом вечеря обійшлася нам у 105 гривень.


 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую