ye-logo.v1.2

Прагматичні та прогресивні. Як змінилось сучасне студентство?

Суспільство 2220

Дорослі завжди твердять, що студентство — це найкраща пора, яку потрібно цінувати і прожити її у веселощах, а ще це час, коли дозволено робити помилки.

 Та чи існує зворотний бік медалі, який бачать ті, хто навчає молодь робити так звані перші кроки у дорослому житті? Напередодні міжнародного Дня студента кореспондент “Проскурівського телеграфу” вирішила дізнатися у викладачів місцевих вузів, як за роки їхнього викладання змінилося студентство.

Ірина Баннова, завідувач кафедри дизайну Хмельницького національного університету:

“Головна проблема у тому, що шкільна підготовка стає неякісною. До університету може вступити кожен, навіть в обхід конкурсів та випробувань, а тому, рівень підготовки майбутніх спеціалістів падає. Стало складніше працювати зі студентами. Більше доводиться приділяти їм уваги, детальніше роз'яснювати. Проте, не можна говорити так про все студентство, адже є і діти дуже хороші, які знають, для чого вони прийшли і що хочуть отримати. Напевно, нікому не варто закривати двері на шляху до навчання, адже з часом у студентів все ж прокидається жага до науки. Головне, щоб це був спільний процес, так званий тандем “викладач-учень””.

Наталя Чуловська, викладач математики Хмельницького кооперативного торговельно-економічного інституту:

“Студенти сучасного покоління більш інформовані, адже прогрес не стоїть на місці і зараз з'являється ще більше комп'ютерів, мобільних телефонів. Загалом вони отримують більші можливості. Проте, це має і зворотний бік. Шкода, але теперішнім студентам буває важко навіть висловити свою думку. Згадуючи своїх перших вихованців, скажу, що вони більше любили працювати, більше читали літератури, навіть в оригіналі, були грамотнішими. Та мали і свої вагомі мінуси, тоді студентство було, як то кажуть, “затюкане”, адже мали не забувати обов'язки перед партією та комсомолом”.


Сергій Філіпчук, викладач гри на спеціальних музичних інструментах Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії:

“Звичано, студенти змінилися. Загадати, до прикладу, якими вони були колись і сьогодні, це два різні покоління. За часів Радянського Союзу всі були поставлені у рамки і повинно було бути тільки так, як написано, не інакше. Зараз життя вносить свої корективи і викладачу теж потрібно підлаштовуватися: намагатися проводити пари, щоб їм хоч трошки було цікаво, щоб не вешталися за пиріжками та кавою, а приходили на лекцію. У всі часи були студенти, які хотіли вчитися і вчились, і затяті прогульники. Сьогоднішня ситуація зробила студентів прагматичнішими, і вони мусять бути такими, адже не у всіх вистачає грошей на студентське життя, і більшість із них одразу після навчання біжать десь підробляти, а не у бібліотеки за книжками”.


Тетяна Виговська, доцент кафедри філософії та соціально-гуманітарних наук Хмельницького університету управління та права:

“Сучасні студенти дуже відрізняються від тих, які вже давно покинули ці лави. От, якщо згадати, то мої перші учні були старанними, дисциплінованими, завжди зі мною дискутували та намагалися знайти істину у важких запитаннях. А нині що? Більшість просто байдужі до науки. Їх хвилюють тільки позитивні оцінки, бажано, щоб не докладати до цього багато зусиль, далі диплом і робота. Працювати, однозначно, стало важче. Коли у аудиторії сидить близько сотні студентів і кожен має мобільний телефон, планшет, ноутбук, які відволікають від лекції, сконцентрувати увагу на предметі справа не з легких. Та все ж, зараз, є діти, яких потрібно підтримувати у їх прагненні до навчання, а це головне у професії викладача.”.

Леонід Білий, директор Хмельницького інституту МАУП:

“А я вважаю, що саме студентство не змінилось, адже до інституту приходять такі самі молоді люди: веселі, гарні, самодостатні. Змінилося лише ставлення до навчання. Молоде покоління звільнилось від тиску і прагне більшого. А ще приходять порівняно з однаковим рівнем знань, адже зовнішнє незалежне оцінювання робить свою справу. Вважаю, що шкільну молодь більше затягують інтернет та мобільні пристрої і це робить їх неконтрольованими. А от для студентів віртуальний світ існує вже як доповнення. Звісно, змінюються форми спілкування, змінюються люди, але студенти залишаються студентами у будь-які часи”.


 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую