ye-logo.v1.2

У Нетішині довели, що вулиця Висоцького з’явилася першою саме у них

Суспільство 3053

Про це свідчать архівні документи, які нещодавно відшукав журналіст Олександр Шустерук

Місто Нетішин ще досить молоде, йому лише 30. Проте воно вже стало предметом обговорень за кордоном. Справа в тому, що нещодавно відомий не тільки у Нетішині, але й у всій Україні журналіст Олександр Шустерук віднайшов документи, які свідчать про те, що у Нетішині першою в світі з’явилася вулиця імені Володимира Висоцького. До цього часу першим завжди вважався бульвар Висоцького у Києві, який нарекли на честь відомого барда у серпні 1987 року. Про те, що саме у місті енергетиків вперше у світі з’явилася вулиця імені Висоцького, поки що ніде офіційно не заявлено. Навіть Марк Цибульський, дослідник життя та творчості співака, який проживає у США, у своїх публікаціях піддавав сумніву, чи пов’язана назва нетішинської вулиці з ім’ям великого барда. Але після отримання листа від пана Олександра, де той наводить докази причетності назви вулиці до ім’я співака, дослідник у своїй книзі з історії виникнення вулиць обов’язково згадає подільське місто.  
Щодо доказів, то знайдені в архівах міста паном Олександром Шустеруком документи свідчать, що відповідно до рішення виконавчого комітету Нетішинської міської ради народних депутатів №20 від 18 лютого 1987 року ”Про присвоєння назв вулицям і  про нумерацію будинків новозведених мікрорайонів міста Нетішин”, поруч з вулицями Будівельників, Набережної, Варшавської, проспектом Курчатова, з’явилася й вулиця Володимира Висоцького. Цей важливий документ вдалося відшукати нещодавно завдяки сприянню начальника архівного відділу виконкому Нетішинської міської ради Людмили Дубини.

Як все починалося
Одного разу Микола Гончар, на той час депутат Нетішинської міської ради, та ще й великий шанувальник творчості Володимира Висоцького, розповів своїм друзям-меломанам про те, що ведеться робота з присвоєння назв вулицям міста. До того періоду з появою кожного нового будинку у Нетішині, який тільки розбудовувався, йому надавали номер, за яким здавали в експлуатацію. Тоді й виникла ідея назвати одну з вулиць іменем відомого барда, аби увіковічити пам’ять про нього на Поділлі. Проте місцева влада була категорично проти, адже компартія негативно ставилася до творчості співака. Проте це не стало на заваді поціновувачів його мистецтва, тому на початку осені 1986 року вони організували активний збір підписів на підтримку своєї пропозиції. Кілька тисяч підписів, які свідчили про бажання місцевого населення мати у місті вулицю, названу на честь Висоцького, переконали місцеву владу в юридичному  затвердженні рішення.
Задоволені місцеві жителі відсилали своїм друзям у всі куточки Радянського Союзу листи із зазначенням вулиці Висоцького, на якій більшість з них проживала. Згодом ця ідея захопила чимало міст не тільки радянської країни, але й за кордоном. На сьогодні вулиць з ім’ям Володимира Висоцького налічується понад чотирьох десятків у світі.


Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую