ye-logo.v1.2

Технолог Інна Тимошенко: «Будь-яка шкіра не любить води»

Суспільство 11085
Придбати вироби зі шкіри, як і почистити - недешево, але варто.
Придбати вироби зі шкіри, як і почистити - недешево, але варто.. Фото: автора

Щіточки для замші та нубука, серветки для дублянки, розпушувачі та підфарбовувачі для шкіри. Такий арсенал засобів зазвичай є у тих, хто полюбляє вироби, одяг чи взуття зі шкіри, нубука чи замші.

Але чи справді підрихтовуючи свої улюблені і часто недешеві вироби в домашніх умовах, ми їх рятуємо? За словами головного технолога хімчистки «Експрес» Інни Тимошенко, в домашніх умовах шкіряні вироби можна чистити лише від свіжих плям, та й то не серйозних.
– Інно, чи можна чистити і фарбувати вироби зі шкіри в домашніх умовах?
– В домашніх умовах пофарбувати шкіру нормально практично не реально. По-перше, тому що справжньої фарби для шкіри не продають. А та, яку продають… після неї шкіряні вироби повернути, як то кажуть, «до життя» практично нереально. По-друге, коли цю загальновідому фарбу для шкіри наносять на дублянку, забивають неї ворсинки, вона стає вже не дублянкою, а просто гладкою шкірою, і навіть ми повернути їй первісний вигляд не можемо.
– Дублянки зрозуміло, а гладку шкіру можна чистити і фарбувати в домашніх умовах?
– Теж ні, бо дублянка стає гладенькою, то гладенька шкіра стає жорсткою від води чи навіть вологи. Такі помилки теж виправити дуже важко.
– Дуже часто можна почути поради, що дублянку добре чистити скоринкою хліба…
– Так, можна. Але це лише в тому випадку, коли потрібно візуально зняти бруд: свіже болото чи щось причепилося…тоді можно скоринкою хліба потерти. Але це все одно, що сумочку протерти вологою серветкою, не більше.
– А що таким виробам роблять у хімчистках?
– У нас є різні види хімічних речовин для різного типу плям. Тому чим краще людина знає походження плями на своєму виробі чи то з хутра, чи зі шкіри, тим більша вірогідність, що ми її виведемо майже, або й взагалі ідеально – бо точно знаємо, яким розчином це зробити найкраще. Ми опрацьовуємо всі плями вручну і вже далі чистить машинка. В багатьох людей є помилкове враження про те, що суха чистка – це коли працівник хімчистки вручну, зі щіточкою в руках, вичищає виріб. Це неправда: суха чистка називається так тому, що ми виріб сухим закидаємо у спеціальну пральну машинку, і сухим його звідти дістаємо. Ми там не перемо класичним способом, а лише опрацьовуємо відповідними хімічними речовинами. А вже після чистки надаємо виробу нормального вигляду: прасуємо, пресуємо, ворсуємо, якщо є необхідність, щоб дублянки мали більш насичений вигляд, можемо їх навіть тонувати після чистки.
– За які вироби чи плями не береться навіть хімчистка?
– Якщо це плями від жиру, задавнені чи навіть минулорічні, та ще й опрацьовані в домашніх умовах невідомо чим. Чому? Тому що, повторюся, самому вивести пляму зі шкіри майже неможливо. Коли ж люди намагаються це робити, вони втирають і бруд, і засіб в пори шкіри і вивести їх звідти дуже важко. Тому не псуйте краще вироби. Звичайно, послуга чистки дублянок чи інших шкіряних виробів – недешева. Але й ці вироби самі не по сто гривень! Для обробки шкіряних речей необхідні особливі хімічні речовини, які недешево коштують, робота теж займає тривалий час.
– Скільки коштує і за скільки часу можна почистити шкіру?
– Коштує від трьох сотень гривень за коротку дублянку і чиститься протягом десяти робочих днів. Тому що коли виріб пройшов хімічну чистку, то потрібен час і для провітрювання, і для фарбування чи воскування. Це ж стосується і хутра, яке є на комірах чи капюшонах.
– Чи є різниця в обробці хутра, шкіри, нубука і замші?
– В процесі чистки практично немає, а вже у подальшій обробці звичайно ж, є. Різниця у методах фарбування і тонування, але працюємо ми з усіма видами шкіри.
– Взуття замшеве чиститься так само як і куртки?
– Воно так само не чиститься в домашніх умовах! Бо що можна з ним зробити в домашніх умовах? Ось дуже часто після дощу на замшевих чоботах залишаються білі плями. Їх можна видалити в хімчистці. А в домашніх умовах – купити відому всім фарбу, побризкати, втішитися, що вони набули свіжого кольору, але разом із тим, ви забиваєте замш, і з кожним наступним домашнім фарбуванням поверхня замшевого чобота стає липкою, втрачає свій зовнішній вигляд і так, власними руками, ми доводимо своє взуття, дуже часто недешеве, до того, що в ньому вже неможливо ходити.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую