ye-logo.v1.2

Смс-запитання. Податок на подароване майно.

Суспільство 7960
Фото: dom-z.com.ua

Я живу в селі, маю будинок та город.

 Син проживає за кордоном і має громадянство іншої держави, не є громадянином України. Хочу переоформити на нього своє житло, зробити дарчу. Проте кажуть, що у такому випадку він буде сплачувати податок. Хочу дізнатися, яким чином і у якому розмірі буде нараховуватися такий податок.

Згідно зі ст. 717 Цивільного кодексу України, за договором дарування, одна сторона (дарувальник) передає або зобов‘язується передати в майбутньому іншій стороні (обдаровуваному) безоплатно майно (дарунок) у власність.
Також згідно з ч. 2 ст. 719 ЦКУ, договір дарування нерухомого майна укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню.
При посвідченні договору дарування житлового будинку:
— Справляється державне мито, якщо договір дарування засвідчує державний нотаріус;
— Стягується плата за посвідчення договору, яка не може бути менше ставок державного мита, якщо договір дарування засвідчує приватний нотаріус.
Згідно з п. 3 ст. 3 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито», розмір держмита за нотаріальне посвідчення договору дарування складає 1% від суми договору (вартості нерухомості), але не менше одного неоподатковуваного мінімуму доходу громадян, який становить 17 грн.
У ст. 1 Декрету про держмито вказано, що платником держмита є особа, в інтересах якої відбувається дія. Тому при даруванні держмито, як правило, платить обдаровуваний. Вартість нерухомості в цьому випадку визначається довідкою з реєстру нерухомого майна, яку видають БТІ.
Звертаю Вашу увагу і на те, що відповідно до ст. 4 Декрету про держмито, деякі категорії громадян звільняються від його сплати.
Оскільки Ваш син проживає за кордоном і є громадяном іншої країни, оподаткування доходів, отриманих нерезидентами, регулюється пунктом 170.10 статті 170 Податкового кодексу України. Ним встановлено, що доходи із джерелом їх походження в Україні, які нараховуються (виплачуються, надаються) на користь нерезидентів, оподатковуються за правилами та ставками, визначеними для резидентів (з урахуванням особливостей, визначених деякими нормами розділу IV цього Кодексу для нерезидентів).
Згідно ст. 174 Податкового кодексу Оподаткування доходу, отриманого платником податку в результаті прийняття ним у спадщину чи дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав.
пп. 174.2.3. за ставками, визначеними в пункті 167.1 статті 167 цього Кодексу, для будь-якого об'єкта спадщини, що успадковується спадкоємцем від спадкодавця-нерезидента, та для будь-якого об'єкта спадщини, що успадковується спадкоємцем-нерезидентом від спадкодавця-резидента.
174.6. Оподаткування доходу, отриманого платником податку як дарунок (або в результаті укладення договору дарування) від фізичних осіб.
Кошти, майно, майнові чи немайнові права, вартість робіт, послуг, подаровані платнику податку, оподатковуються згідно з правилами, встановленими цим розділом для оподаткування спадщини.
П.167.1 Податкового кодексу
15% від вартості — при спадкуванні(даруванні).
17% від вартості - Якщо база оподаткування, яка визначена з урахуванням норм пункту 164.6 статті 164 цього розділу щодо доходів, зазначених в абзаці першому цього пункту, в календарному місяці перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року.

 

Олександр ШАТАЄВ, юрист.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую