ye-logo.v1.2

У хмельницьких ломбардах можна придбати лижі, планшети, годинники та... зубні коронки

Суспільство 13861
Дмитра Скрипника
Більшість ломбардів працюють без вихідних.. Фото: Дмитра Скрипника

Кореспонденти “Проскурівського телеграфу” з'ясовували, які речі хмельничани найчастіше здають у ломбарди, та намагалися ознайомитися із асортиментом та цінами найбільших із них.

 Деякі мешканці нашого міста майже щодня навідуються у ломбарди. І роблять вони це, зазвичай, не для того, аби взяти грошову позику, а щоб не “прогавити” надходження у продаж тих чи інших цінних речей, про які їхні господарі “забули”. А якщо бути точнішими — не мають змоги викупити назад. Такі заклади стали для більшості хмельничан справжніми соціальними магазинами. “Якось придбав у одному з місцевих ломбардів практично нову електронну книжку за 350 гривень, - розповідає хмельничанин Олексій Хмурий. - Дуже задоволений, адже за таку низьку ціну ніколи не зміг би купити якісний товар у звичайному магазині. Ще раніше брав у ломбарді телефон і він слугує мені “вірою та правдою” по сьогоднішній день. Я не лише регулярно навідуюся в наші місцеві ломбарди, а й відстежую оновлення асортименту у київських — через Інтернет. На спеціалізованих сайтах можна обрати потрібний вам товар і отримати його поштою. Якщо ж пощастить, навіть придбати новеньку техніку з гарантійним талоном практично за безцінь!”.

За золотом — у “Піраміду”, за мобільними телефонами — у “Гарант”
Найбільше спеціалізованих закладів, які пропонують нам “життя у борг”, розташувалися у самісінькому центрі міста — на вулиці Подільській. Саме тут розміщені великі ломбарди “Гарант”, “Скарбничка”, “Піраміда” та “Еталон”. Деякі працюють з 9.00 до 20.00, інші ж — цілодобово без перерви та вихідних. Більшість із них мають навіть спеціальну вітрину із “простроченими” товарами.
Ломбард “Гарант”, до прикладу, не зважаючи на невеликий зал, її має. Щоправда, полички тут напівпорожні й асортимент “біднуватий”. Через скло на нас сумно дивилися декілька срібних прикрас, чоловічі годинники по ціні від 200 до 400 гривень та сила-силенна мобільних телефонів від 80 гривень і вище. На видному місці — ігрова приставка (850 гривень), дві відеокамери (по 500 гривень) та планшет (400 гривень). “В тому, що полиці порожні, немає нічого дивного, адже більшість постійних клієнтів ходять до нас, як по свячену воду, - запевнив продавець-оцінювач. - Все одразу розкуповують. Приходьте частіше та цікавтеся новими надходженнями”.
В ломбарді “Піраміда” кидається в очі золото. Каблучки та обручки, кульчики та підвіски, ланцюжки та браслети... Вітрина просто виблискує цирконіями, смарагдами, рубінами та діамантами. Крім того, біля віконечка касира лежить список товарів, надрукований на листку А4. А в ньому і JPS-навігатори від 350-400 гривень, і бензиновий генератор (700-1300 гривень), і гірські лижі (1 500 гривень), і годинники (650 гривень), і новенькі ігрові маніпулятори (150 гривень), і монітори (500 гривень), і фотоапарати (від 250 до 1 300 гривень). А також нові та б/у мобільні телефони від 130 до 800 гривень, різні марки ноутбуків, пилососи, полірувальні машинки, принтери та сканери, сабвуфери, відеокамери та навіть шини до автомобіля.
Трохи поблукавши містом, ми натрапили ще на один ломбард - “Мега”, який розташувався навпроти колишнього міського суду. Там серед цікавих речей можна виділити електродриль (100 гривень), кавоварку для приготування еспрессо (450 гривень) та практично новий фотоапарат “Sony” усього за 160 гривень.
“Найчастіше хмельничани залишають нам під заставу прикраси з дорогоцінних металів, - розповідає працівник одного із ломбардів Олег. - Досить часто це кульчики, персні та навіть обручки й золоті зубні коронки. На другому місці телефони та планшети. Буває, приносять і хутряні вироби. Проте, зазвичай, навесні чи влітку. Ми досить ретельно оглядаємо всі речі й приймаємо лише справні товари в гарному стані”.

З “прейскурантом” можна ознайомитися у соцмережах
Деякі ломбарди успішно продають особисті речі своїх екс-боржників у соціальних мережах. “Продам у добрі руки iPhone 4 16gb black Neverlock, стан ідеальний, працює відмінно й без “глюків”. Прошивка 7.0.3 (11B511), з усіма документами. В комплекті з коробкою йде шнур USB і підставка-докстанція для телефону + плівка”. На таке оголошення ми натрапили в соцмережі “Вконтакті” на стіні групи ломбарду “Комод”, філіали якого є на Проскурівській та Кам'янецькій. Судячи з інформації, яка розміщена на їхній сторінці, тут можна придбати або ж обміняти навіть автомобіль “ВАЗ 21099 купе”! Серед найдешевших та найвигідниших пропозицій ми знайшли також фотоапарати “Canon digital IXUS 75” усього за 300 гривень, монітор “НВ171А” та сабвуфер автомобільний “JBL” за 350 гривень. Пропозиція ж мобільних телефонів тут взагалі як у спеціалізованому магазині. Тож купити товари за півціни можна, не виходячи з дому.

“Скарбниця” без скарбів
Коли ми тільки вирушали у наш похід ломбардами, більшість знайомих рекомендували нам завітати у “Скарбницю” на Подільській. Мовляв, саме там завжди є гарний вибір товарів і співвідношення “ціна-якість” найоптимальніше. Проте перше, що ми почули, потрапивши у цей ломбард було: “Продажем уже не займаємося, спробуйте зайти на наш сайт, і у розділах “Ювелірна карта” та “Техноскарб” зможете ознайомитися із пропозицією та зробити онлайн-замовлення”. Чесно кажучи, асортимент на сайті http://www.skarb.com.ua/ нас вразив. В каталозі комісійної техніки є все: автотовари, антикваріат, фото-аудіо-відео та побутова техніка, ігрові приставки, комп'ютери та периферія, кухонний інвентар, мобільні телефони, музичні інструменти, садова техніка та спортивні товари, годинники та електроінструменти тощо. Ціни — на будь-який гаманець. Одразу обмовимося, що залишки товарів в онлайн-ломбарді комісійної б/у техніки можуть мінятися щохвилини. Тому резервувати товар, який ви собі обрали потрібно якнайшвидше в менеджера, за контактними телефонами, вказаними на сайті. Він же й повідомить всі умови оплати.
Тепер про доставку. Як повідомила нам менеджер гарячої лінії, вартість “переміщення” кожної одиниці товару по Україні: вагою до 5 кг коштує 50 гривень, вагою від 5 кг до 10 кг — 100 гривень. А ось вартість доставки товарів, які не мають заводської упаковки, обійдеться вам у 100 гривень, навіть якщо річ невеличка. Найдорожче коштує пересилка дзеркальних фотоапаратів, її ціна становить 200 гривень.

Найчастіше хмельничани здають ювелірні вироби.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую