ye-logo.v1.2
24 Листопада, 2020

Вводяться нові правила отримання субсидії в умовах підняття тарифів

Суспільство 6088 2
http://dem-alliance.org
Фото: http://dem-alliance.org

Кабмін запровадив нові правила, за якими українцям надається субсидія при оплаті комунальних послуг. До 1 липня ці тарифи повинні піднятися приблизно на 40%.

 Розраховувати на субсидії, відповідно до постанови Кабміну № 83 “Про посилення соціального захисту населення в умовах підвищення цін і тарифів на комунальні послуги” від 5 квітня 2014 року, можуть сім'ї, в яких загальний дохід на кожного члена за останні півроку не перевищував прожитковий мінімум. Зараз він становить 1176 грн., а з 1 липня підвищиться до 1207 грн.
За державний рахунок для таких сімей оплатять різницю нової вартості газу та опалення. Наприклад, людина платила 150 грн. за комунальні послуги, з підвищенням тарифів ця сума зросте до 300 грн., але людина все одно продовжить платити 150 грн., бо решту за неї підприємству-постачальнику послуг буде віддавати держава.
Важливий момент в урядовій постанові — те, що дохід на рівні прожиткового мінімуму має бути у сім'ї протягом останніх шести місяців перед оформленням субсидії.
Оформляти субсидії можна тільки за місцем прописки. У заяві потрібно вказати дані про всіх прописаних у квартирі або будинку мешканців, дані їх ідентифікаційних кодів, а також інформацію про доходи за останні півроку і список послуг ЖКГ, якими користується сім'я. Окремий пункт — згода на обробку персональних даних.
За законом, заяву на отримання субсидій розглядають протягом 10 днів, субсидії при цьому починають виплачуватися до 25 числа місяця, наступного за прийняттям позитивного рішення. Тобто краще за субсидіями звертатися на початку місяця.
Зараз субсидії діють для всіх, у кого витрати на комуналку складають понад 15% — для працюючих, 10% доходів — для інвалідів, пенсіонерів та безробітних. За словами міністра соціальної політики Людмили Денисової, стару програму скасовувати не будуть.

Підготувала Олена КРАВЧУК.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую