ye-logo.v1.2
3 Грудня, 2020

Через казначейство у школах та садочках можуть припинити годувати дітей

Суспільство 2527
Фото: gk-press.if.ua

Також Хмельницький ризикує залишитися без насосів для водогону.

У вівторок, 29 квітня, на засідання колегії обласної державної адміністрації завітав Хмельницький міський голова Сергій Мельник. У мера була своя зацікавленість — під загрозою припинення фінансування опинилися харчування дітей у навчальних закладах, ремонт доріг, також місто може залишитися без насосів для водогону.

“Прошу занести протокольно: у Хмельницькому склалася складна ситуація зі сплатою платежів казначейством. Сьогодні при наявності у нас коштів близько 70 мільйонів гривень непроплата становить 33 мільйони гривень, - обурився Хмельницький міський голова Сергій Мельник. - За чотири мільйони гривень, по курсу долара 1 до 8, ми придбали глибинні насоси для головної каналізаційної насосної станції. Якщо ще два тижні не буде проплати, то у нас ці насоси заберуть. Місто залишиться під загрозою водопостачання. Маємо 1,3 мільйона гривень кредиторської заборгованості по будівництву та ремонту доріг. І через заборгованість у 400 тисяч гривень п'ять постачальників відмовилися постачати продукти харчування у школи та дитячі садочки. З 70 мільйонів гривень я прошу проплатити лише 5,7 мільйона гривень і протягом наступного місяця можете нам нічого не давати.”

Підтримав свого колегу і міський голова Старокостянтинова Микола Мельничук: “Як можна будувати дороги, коли ще за минулий рік не розрахувалися? З травня потрібно почати ремонтувати і продовжувати до серпня. Тому я звертаюся до колегії, щоб вийти з пропозицією до Кабінету Міністрів, до Міністерства фінансів, аби кошти на дороги давали у літній період. Щоб ми основну частину коштів не планували на листопад-грудень, адже така і якість доріг буде. Немає проплати і по паливу для вивезення сміття.”

У казначействі таку ситуацію пояснюють просто — немає коштів, перенаправляти ж гроші з інших сфер забезпечення просто не мають права.

“Від початку року ми двічі мали ресурс на проплату незахищених видатків: у лютому та березні по 5% від наявних платіжних доручень. Тому, навіть якщо ви мені напишете колегіальне доручення розрахуватися за насоси для Хмельницького, без фінансового ресурсу я такі видатки провести не зможу, - пояснила начальник головного управління Державної казначейської служби України у Хмельницькій області Галина Майхер. - Я собі не дозволю проплатити насоси за рахунок виплат допомоги ветеранам до 9 травня, заробітної плати тощо, адже це буде нецільове використання фінансового ресурсу. Така ж ситуація стосовно видатків на дорогу.”

Голова Хмельницької обласної державної адміністрації Леонід Прус запропонував сторонам звернутися до Міністерства фінансів, от тільки чи прийде допомога з Києва та чи буде вона вчасною невідомо.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую