ye-logo.v1.2

Хмельницьким прикордонникам протистояли озброєні чеченці (ФОТО, ВІДЕО)

Суспільство 8115

Курсанти Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького поділилися враженнями від свого вояжу до адміністративного кордону материкової України із автономною республікою Крим.

 Близько двох місяців хмельницькі курсанти мотоманевренної групи №1 охороняли адміністративний кордон Херсонської області із Кримом у районі села Чонгар. У рамках ротації їх повернули додому, натомість туди поїхали інші 79 наших прикордонники.

Подолянам несолодко прийшлося у херсонських степах – їх залякували, переманювали та, навіть, намагалися тиснути на них через рідних.

«Інколи виникали надзвичайні ситуації, але ми завжди були у повній бойовій готовності, хоча застосовувати зброю нам не доводилося. Були ситуації, коли затримували озброєних чеченців-диверсантів, які проникали зі сторони автономної республіки Крим. Поблизу нас часто літали безпілотники, - розповідає старший сержант Дмитро Воробйов. - Нашу територію освітлювали спеціальними освітлювальними снарядами вночі. Також вони підганяли БТР, які потім займали положення до бою, у відповідь ми також готувалися до бою, але вони відганяли бронетранспортери. Ми не піддавалися цьому тиску, адже бойовий дух у нас завжди був на високому рівні.»

Прикордонники заступали на варту на 24 години. Чергували на вежах та в окопах, «прочісували» територію.

«Те, що показували по телебаченню, так і було. Літали бойові гелікоптери Російскої Федерації, винищувачі, танки їздили. Було таке, що ми стояли за 150 метрів від них – так проходить адміністративний кордон між Херсонською областю та автономною республікою Крим, - каже курсант Назар Кузик. - У них починаються навчання, а у нас піднімається тривога, адже ми ж не знали, що на справді у них відбувалося. У нас відбуваються якісь зміни, вони починають піднімати свої резерви та виходити на передні рубежі. Було страшно, але з часом все стабілізувалося і не так боялися.»

Намагався противник і переманити наших військових на свій бік.

«Інформаційна війна проходить постійно. Багатьом курсантам приходили смс-ки, в яких пропонувалося їм перейти на російську сторону, а також зазначалися умови та місце подальшої служби. Та й загалом щоденно приходили смс-ки з різними лозунгами і тому подібне», - каже начальник мотоманевреної групи Олександр Луцький.

По поверненню до Хмельницького курсанти отримали чотири дні вихідних. Прикордонники зізнаються, перше, що зроблять, навідають рідних та близьких, які весь цей час хвилювалися за них.

«Мені пощастило, адже моя дружина разом зі мною навчається на четвертому курсі. Звісно, вона не хотіла, щоб я їхав, але ми військові і це наш обов’язок, - говорить Назар Кузик. – Я їй ще такого подарунка зробив – 15 березня у неї був День народження, а нас у цей день якраз відправляли на кордон.»

Хмельницькі прикордонники, які першими поїхали на рубіж із Кримом, стали справжньою гордістю академії, адже рівень їхньої підготовки відзначало вище командування.
«Наша мотоманевренна група №1 була кращою у своєму професіоналізмі та умінню виконувати завдання серед військових та правоохоронних підрозділів, які знаходилися на кордоні. Нам вдалося виконати поставлене головне завдання та довести свою профпридатність і відстояти кордони нашої держави», - відзначив ректор Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького Валерій Райко.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую