ye-logo.v1.2
25 Листопада, 2020

Гуртожиток музучилища: бути чи не бути

Суспільство 4269
автора
Фото: автора

Поки тривають перемовини, заклад можуть понизити до рівня ПТУ

Десятиліттями триває епопея будівництва корпусу та гуртожитку для Хмельницького музичного училища імені Заремби. І якщо стіни та дах нового навчального приміщення змогли поставити за 23 роки, то із житлом для студентів проблема залишається відкритою те, що збудували, уже розвалюється. Більше того, у музикантів навіть хотіли відібрати територію, де повинен був знаходитися гуртожиток.
«У грудні 2013 року сесія обласної ради прийняла рішення цю землю віддати будівельній компанії для зведення багатоповерхівки. Хоча відповідно до проекту ще за 1991 рік передбачалося будівництво цілого комплексу музичного училища. Окрім нового корпусу, який знаходиться на вулиці Прибузькій, поруч повинен був розміститися гуртожиток, музична школа, спортивний та концертний зали», розповідає директор музичного училища імені Заремби Віктор Бернацький.


Новому керівництву ради із забудовником вдалося досягнути компромісу.
«Ми попередньо домовилися, що перший та другий поверхи багатоповерхівки відійдуть під гуртожиток музичного училища. У 2015 році зможемо отримати 950 квадратних метрів для студентів, а це 100-120, запевняє голова Хмельницької обласної ради Іван Гончар. Гуртожиток повинен був бути на 200 студентів, але коштів на нього ми ніколи не знайдемо, тож задовольнимося меншим».
Здавалося б, усі у виграші, проте своє слово вирішила сказати влада Хмельницького. Через відсутність проекту будівництва гуртожитку у багатоповерхівці дозволу на початок робіт не дають. Тим часом музичне училище у зв'язку із переходом на болонську систему освіти можуть прирівняти до ПТУ.


«Ми не зможемо отримати статус коледжу, адже у нас відсутня інфраструктура, в тому числі малий навчальний корпус, і немає гуртожитка. Наші молоді викладачі пишуть роботи, захищаються, роблять все, аби відповідати рівню коледжу, але у нас немає бази. Близько 300 студентів та понад 100 викладачів вимушені навчатися та працювати у теперішньому приміщенні, і це при тому, що керівництво міста та області обіцяли нам новий корпус і гуртожиток», додає Віктор Бернацький.
 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую