ye-logo.v1.2
25 Листопада, 2020

Новодворская: Вы во имя чего собираетесь умирать? (ВІДЕО)

Суспільство 5323 3
Фото: evroua.com

Одне з останніх звернень російської дисидентки та правозахисниці Валерії Новодворської, адресоване проросійським бойовикам на Донбасі.

«Я  русская, я вам не из Киева звоню, я вам звоню из Москвы. Вам, наверное, еще никто не сказал правды, какая участь вас ожидает и в качестве какой разменной монеты употребляет вас Москва. Вы во имя чего собираетесь умирать? Мы здесь все не можем понять. Неужели во имя российского телевидения, которого вы насмотрелись?»

«Нужны не вы, нужна черная дыра, через которую, для разжигания междоусобной войны будет поступать оружие. Вот ваши противники из украинской армии, они умирают за то, чтобы выжила их страна, чтобы она оторвалась от нашей проклятой злобной России, чтобы она чего-нибудь съела, приоделась, ушла в Европу и жила там спокойно. Как вы понимаете, фашизм там не планируется».

Валерія Новодворська  російський ліберальний громадський діяч, незалежна журналістка і відеоблогер, засновниця партії "Демократичний союз".

Новодворська народилася 17 травня 1950 в місті Барановичі Білоруської РСР. У 1977 році закінчила вечірній факультет іноземних мов Московського обласного педагогічного інституту ім. Крупської.

У 19 років організувала підпільну студентську групу, в якій обговорювалася необхідність повалення комуністичного режиму шляхом збройного повстання. Піддавалася переслідуванням з боку радянської влади, містилася на невеликі терміни в психіатричні лікарні, неодноразово проводилися обшуки, піддавалася затриманням і неодноразовим арештам. Була організатором несанкціонованих мітингів.

У вересні 1990 року звинувачувалася в публічній образі честі і гідності президента СРСР і в образі державного прапора.

Наприкінці 1992 року нею була була створена партія "Демократичний союз Росії".

Після указу президента Бориса Єльцина про розпуск Верховної ради РФ була першою, хто підтримав цей указ. Організовувала мітинги на підтримку президента.

У 1994 році Краснопресненська прокуратура почала перевірку діяльності Валерії Новодворської за статтями 71 і 74 КК РФ (пропаганда громадянської війни і розпалювання міжнаціональної ворожнечі).

Валерія Новодворська висловлювала підтримку Україні, київському Майдану і виступала за проведення антитерористичної операції. Ополченців вона називала бойовиками і терористами.

Їй було 64 роки.

За попередніми даними, Новодворська померла від інфекційно-токсичного шоку.

Раніше 12 липня Новодворська у тяжкому стані була доставлена в реанімаційне відділення однієї з московських лікарень. 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую