ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухате радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Люстраційний комітет Хмельниччини не роздає «індульгенцій» і просить Президента не призначати одіозних губернаторів

Суспільство 2995
Фото: автора

У профільні міністерства організація відправляє запити щодо осіб, яких стосується люстрація, та поки що — лише відмови.

Хмельницький обласний люстраційний комітет, створений при Раді Майдану, активно домагається застосування закону України «Про очищення влади» в області. До організації увійшли члени Ради Майдану та представники різних громадських організацій, юристи, а також активісти з районів. За словами голови обласного люстраційного комітету Наталії Вишнівської, організація виступає своєрідним дорадчим органом і діє в межах чинного законодавства.
Профільні відомства, куди люстратори Хмельниччини відправили дані чиновників, яких варто люструвати, відповідають, що перевірки мають бути проведені на місцях з ініціативи ОДА.
«Ми будемо просити, щоб облдержадміністрація якнайшвидше призначила ці перевірки. Звісно, розуміємо, що серед цих людей багато фахівців, ми ж не є судовою інстанцією, лише вимагаємо виконання Закону «Про очищення влади». А за законом, перевіряти потрібно, чи сприяла особа бандитській владі, і чи живе вона за своїми статками, тобто за офіційною зарплатою, - каже Наталія Вишнівська. - Сьогодні бачимо, що вимоги Майдану не виконані. Та сама система, ті ж обличчя. А ми будемо діяти в межах законодавства. Та не треба забувати про народну люстрацію. Вистачить і сміттєвих баків на всіх. Будемо вживати засобів, щоб злочинці були покарані».

До процесу люстрації в області можуть долучитися усі небайдужі подоляни. Для цього люстраційному комітетові потрібно надати докази стосовно конкретної особи. Можна також за бажанням стати членом організації.
«Як це не парадоксально, наш комітет нікого не люструє, лише допомагає знайти тих, кого потрібно перевірити, а головне – не роздає «люстраційних індульгенцій». Ми дорадчий орган. І маємо добиватися того, щоб Закон «Про очищення влади» виконувався, а також інформувати людей про нечесних посадовців. Українці мають жити в європейській державі без хабарництва і бандитизму», - пояснює член люстраційного комітету Віктор Савчук.
На черговому засіданні люстраційний комітет підготував проект заяви-звернення до Секретаріату Президента з проханням не призначати на посаду голови Хмельницької ОДА одіозних осіб, які причетні до злочинів минулої влади. Члени комітету переконують: основне їхнє завдання - домогтись системних змін у державі. Вони засідають щопонеділка о 17:00 в приміщенні обдержадміністрації на першому поверсі, куди запрошують усіх, хто переймається майбутнім країни.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Гаражі: продаж/оренда

  Так  Ні, дякую