ye-logo.v1.2

Працівники об’єднаного підрозділу міліції не знають своїх обов’язків і грубіянять

Суспільство 2697

Так стверджують представники громадських організацій, які сумніваються в доцільності експерименту з об’єднання ППС і ДАІ.

Минулого місяця у Хмельницькому розпочався практичний етап експерименту зі створення єдиної патрульної служби міліції. Місто стало першим в Україні, де з’явився універсальний високомобільний підрозділ, який об’єднує у собі функції патрульно-постової служби міліції та дорожньо-патрульної служби ДАІ. Вже до 28 лютого 2015 року результати експерименту проаналізують та визначать остаточний варіант уніфікованого підрозділу. Та представники громадськості впевнені: реформування навряд чи виправить недоліки міліції і усуне хабарництво.
«Як мінімум від експерименту маємо вже хоч один позитив – у місті цілодобово чергують екіпажі експериментального підрозділу, це полегшує роботу міліції. Загалом же Хмельницький розділений на шість секторів, де громадський порядок охороняють по одному екіпажу. В майбутньому ці сектори з’єднаємо у три, і патруль заступатиме у три зміни. Та вже зараз можемо говорити про високу оперативність виїзду на виклики», - пояснює заступник начальника УМВС у Хмельницькій області Роман Гаврилюк.
Роман Гаврилюк наголошує, що особливістю уніфікованих патрулів є те, що вони реагують на порушення громадського порядку і правил дорожнього руху, злочини, сімейні скандали тощо, а також проводять профілактичну роботу. Учасники експерименту зараз ще паралельно навчаються, зокрема того, як правильно оформлювати протоколи дорожньо-транспортних порушень і злочинів.

«У те, що учасники експерименту навчаються, важко повірити, бо мені один з таких патрулів не зміг навіть відповісти, чим займається, і яка мета нового підрозділу. До того ж, нагрубіянили. І ці люди – обличчя експерименту», - розповідає голова хмельницького Автомайдану Вікторія Середюк.
Правоохоронці ж запевняють, що в результаті експерименту на вулицях має з’явитись універсальний працівник європейського зразка. І якщо міліціонери себе ведуть негідним чином, потрібно про це обов’язково повідомляти.
«Ми хочемо, щоб в Україні була створена така ж патрульна служба, як в інших країнах. Великою мірою це залежить від матеріальної складової. На зарплату правоохоронця - небагато охочих. Тому й виникає хабарництво, а як наслідок - і негативне ставлення до всіх працівників міліції, яке ми хочемо змінити за допомогою реформування», - каже начальник обласного управління громадської безпеки Сергій Мельник.

Олега Бондаренка, представника ГО «Дорожній контроль» дивує, як взагалі можуть слідкувати за порушеннями правил дорожнього руху учасники експерименту, які не мають водійських прав. Проте, як запевняє Роман Гаврилюк, усі працівники об’єднаної служби отримають їх, пройшовши навчання не за державний, а за власний рахунок.
Представник ГО «Правозахист майбутнього» Костянтин Костенко впевнений, що експеримент буде невдалим, якщо його учасники не володітимуть базовими юридичними знаннями. На його думку, не завадило б доступніше донести до громадськості мету й ідейну складову такого реформування. Можливо, тоді б знайшлись добровольці, які навіть на таку мізерну зарплату згодилися б оберігати громадський порядок у місті. Адже зараз люди їдуть у зону АТО не заробляти гроші, а захищати країну.

«Ще одна пропозиція - працівники нового підрозділу мають бути вихованими, охайно виглядати і добре виконувати свої обов’язки», - каже Костянтин Костенко.
Результат експерименту великою мірою залежить від громадської думки, адже новостворена служба повинна працювати для безпеки громадян. Тому керівництво Хмельницького міського відділу міліції, на базі якого проводиться експеримент, закликає усіх небайдужих долучатися до його проведення, висловлюючи свою думку та пропозиції.
«Гаряча» телефонна лінія з питань проведення експерименту — (0382) 70-40-60.

Також читайте, як стартував експеремент у Хмельницькому, та чого намагаються досягти правоохоронці завдяки реформуванню.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую