ye-logo.v1.2

Новорічні ярмарки, Дід Мороз-рекордсмен, парад сніговиків і зодіак-селфі...

Суспільство 5045
Дмитра Скрипника
Найближчим часом для хмельничан - різдвяні вертепи, колядки і щедрівки.. Фото: Дмитра Скрипника

Як зустрічали Новий рік та що планують на Різдво у сусідніх областях?

Українці відзначають різдвяні і новорічні свята. Позаду вже Новий рік, але святвечір та Різдво ще попереду. І хоч цього року святкування відбувається в обмеженому форматі у зв’язку із складною ситуацією в державі та проведенням антитерористичної операції, кожне місто вже може похвалитися організацією приємного відпочинку для своїх мешканців і гостей.
У Хмельницькому на майдані Незалежності традиційно прикрасили велику, зібрану з багатьох живих ялинок, ошатну красуню, проте святкове відкриття головної ялинки міста перенесли на майданчик біля кінотеатру імені Т. Шевченка. Там встановили невеличку сцену, на якій виступали танцювальні та співочі колективи міста, вітали хмельничан зі святами представники влади.

Разом із зеленою красунею на площі розташовується будиночок Святого Миколая, дітки щодня можуть завітати до нього в гості аж до 15 січня. Кам’янець-Подільський зустрів Новий рік козацькими розвагами та фестивалем ялинок. Найближчим часом для хмельничан - різдвяні вертепи, колядки і щедрівки.
Зимова красуня у Чернівцях засяяла 19 грудня 2014 року на Соборній площі. Там же відкрилось “Різдвяне містечко”, де працюють льодовий палац Діда Мороза, можна покататися на поні, дітей радують частуваннями та подарунками, працює ярмарок. Усі розваги в містечку для дітей безкоштовні. Також під час новорічно-різдвяних свят на площі щодня відбуватимуться культурно-масові та фізкультурно-оздоровчі заходи за участі аматорських колективів та окремих виконавців, різноманітні вікторини та конкурси.

Фото - fakty.cv.ua

На Миколая у Чернівцях влаштували благодійний ярмарок. Майстри зі всієї України протягом трьох днів збирали гроші для солдат, які зараз воюють на Сході. Готові вироби волонтери виставили на аукціон. Частину зібраних грошей віддали родинам бійців, на залишок купили ліки для військового госпіталю.

Фото - fakty.cv.ua

Проводжати старий і зустрічати Новий рік до Чернівців прибула ціла мистецька тусовка. У Целанівському центрі на вулиці О. Кобилянської новорічне свято відзначали легенди сучасної української літератури - Олександр Бойченко, Юрій Андрухович, Юрій Іздрик, Андрій Любка, Христя Венгринюк та інші. Уже в перший день 2015 року до міста також завітали письменники Тарас Прохасько і Катя Бабкіна.
Вінницька новорічна красуня - третя за висотою в країні - заввишки 28 метрів, складена із близько 300 ялинок різного розміру. На відкриття завітали “Тартак” і Сашко Положинський.

Фото - vn.20minut.ua

Наприкінці грудня більше сотні Дідів Морозів та Снігуроньок вийшли на центральні вулиці міста привітати вінничан з новорічними та різдвяними святами. Днями у місті відбувся велопарад Дідів Морозів та Снігуроньок.

Фото - vinnitsa.info

Крім того, Фонтанну площу в Центральному парку цього річ вирішили обладнати безкоштовним wi-fi. Ще у Вінниці працює Резиденція Діда Мороза, де разом із будиночком головного новорічного героя розташовуються хатинки Снігуроньки та Баби Яги. Працюватиме містечко до 14 січня. Відкрився і сайт Резиденції Діда Мороза, який висвітлює перебіг всіх новорічних подій. звідти можна послати лист Діду Морозу з новорічними побажаннями.

Фото - 0432.ua

Вінничани і гості міста вже отримали задоволення від параду сніговиків, а всі охочі ще можуть зробити зодіак-селфі біля головної ялинки міста. 

Фото - playday.vmr.gov.ua

 У Тернополі 19 грудня на Театральному майдані відбулося урочисте засвічення вогнів головної ялинки та освячення Різдвяної шопки, яку традиційно щороку встановлюють на Театральному майдані. Вертеп, який монтували впродовж тижня, розмістився на всю ширину церкви, а його вершечок сягає купола. Це найбільша шопка в Україні, більшість елементів та персонажів – рухомі. Усі охочі зможуть помилуватися цим дивом в Тернополі аж до свята Стрітення, яке припадає на середину лютого.


Фото - nday.te.ua

Головний Дід Мороз Тернополя Михайло Безпалько – рекордсмен України. Він провів найбільше новорічних ранків у цій ролі. Наступного року виповниться 58 років, як він одягає костюм традиційного зимового персонажа.

Фото - doba.te.ua

На Різдво в Тернополі міська влада утрималася від проведення різних розважальних заходів. Головні ж святкування розпочнуться вже 8-го та 9-го числа. В ніч з 13 на 14 січня в селі Горошова Борщівського району традиційно будуть водити Маланку. Щоб побачити ці традиційні гуляння, сюди приїжджають декілька тисяч людей з різних міст. Кожна вулиця готує свою програму. Однак, нікому деталі не розповідають - усе тримають у секреті.
У місті Лева цьогорічній ялиночці додали барвів. Прикрасили її великими цукерками, українськими гербами та іграшками, які розмалювали учні львівських шкіл та художньої школи імені Олекси Новаківського. Також були використані дерев’яні іграшки, які традиційно виготовляють яворівські майстри.

Фото - novyny.lviv.ua

Під ялинкою на львів’ян та гостей міста чекають янголи, величезні ведмеді та сніговик, з якими можна сфотографуватись. Урочисто увімкнули вогники на лісовій красуні в день Святого Миколая. Традиційно вона стоїть перед оперним театром, а перед ялинкою розгорнувся різдвяний ярмарок. Окрім смачних страв та напоїв, на ньому можна придбати цікаві сувеніри та подарунки, і більшість з них ручної роботи.

Фото - vgolos.com.ua

Працюватиме святкове містечко до 19 січня, до Різдва тут готують унікальну дерев’яну шопку. Двоє львівських майстрів зараз працюють над виготовленням персонажів - різьблять фігури на повний зріст. Незабаром її встановлять на ярмарковій площі біля головної ялинки міста.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую