ye-logo.v1.2

Хто отруїв відпочиваючих у «Товтрах»?

Суспільство 1701

Офіційна версія – ніхто не постраждав. Журналістське розслідування – їх нагодували зіпсованим м’ясом

«В санаторії «Товтри» отруїлися відпочиваючі», – повідомили редакцію минулого тижня наші читачі. «Ніякого отруєння в нас не зафіксовано», – стверджує керівництво санаторію. Погоджується з ним і головний санітарний лікар району. Чому зводять наклепи, або приховують інформацію, вирішили ми дізнатися безпосередньо на курорті.
Про отруєння люди чули, але не всі: більша частина тільки нещодавно приїхала, інші – відпочивають у сусідніх санаторіях. Ті, хто чув, висувають кілька версій. Перша версія: напевне, щось у воді, з якої готують їжу. Друга – можливо, люди купували продукти на місцевому ринку, а в таку спеку – це небезпечно.

«Погана» звичка
Кількох осіб, які відпочивають в «Товтрах» останні дні, й «пережили» отруєння «на власній шкурі», ми все ж таки знайшли. Пані Валентина (жінка попросила не називати її справжнього імені), розповідає, що отруїлися в санаторії багато людей. Її врятувала від отруєння «погана» звичка: вона нюхає всі страви перед вживанням.
«Це було десь на початку тижня. Того дня нам подали куряче м’ясо, огірки і ще щось, точно не пам’ятаю, – розповідає жінка. – Я понюхала м'ясо – воно мені не сподобалося, і я повідомила про це обслуговуючому персоналу. Попросила замінити його на іншу страву. Офіціантка була дуже невдоволена моїми «вибриками», принесла потім цілу тарілку перлової каші і майже кинула на стіл. Після такого ставлення мені вже й не хотілося їсти. Скажу чесно, це неприємно, адже я витратила шість тисяч за путівку на вісімнадцять днів з дорогою включно. А ще ж окремо порахуйте деякі «платні» процедури!».
Пані Валентину її «погана» звичка врятувала, а от сусідка Катя і її мама Олена таки поласували курочкою. Наступного дня в їдальні вони вже не з’явилися.
«В тих кілька днів їдальня була наполовину порожньою, адже отруїлося, я так думаю, десь з півтори сотні людей, – каже пані Валентина. – Мої сусіди, мама з донькою, кілька днів не з’являлися в їдальні взагалі, з майже сорокаградусною температурою «провалялися». В аптеках жодних ліків не було і в адміністрації неможливо було нічого взяти. Приїздила навіть швидка, і я чула, як лікарі на когось кричали, але чи то на персонал, чи на хворих – не знаю».
До нашої розмови долучається пан Микола, який на собі відчув дію «несвіжої курочки». Каже, що після того випадку вже пройшло майже десять днів, а почуває він себе «не дуже». Й досі має проблеми зі шлунком, але вже й не каже лікарям, бо «все одно ніхто толком не допоможе».  
Після того, як пані Валентина побачила, як страждають люди, вона, нехтуючи всіма правилами, почала «рятувати сама себе». Згідно правил проживання в номері забороняється користуватися електричним чайником чи кип’ятильником. Однак не в такій ситуації – вирішила вона для себе.

Офіційна версія: «менше слухайте людей»
В п’ятницю після другої години дня, Василя Коцибу, головного лікаря санаторію «Товтри», ми не застали на робочому місці, а в адміністрації нам сказали, що його вже не буде, бо він «поїхав у справах». В понеділок, в телефонній розмові, Василь Миколайович повідомив: «Жодних фактів отруєння у нас, в санаторії, офіційно не зареєстровано». В санепідемстанції Городоцького району теж не знають про отруєння. Олег Попович, головний санітарний лікар, в телефонній розмові коротко відзвітував: «Я спростовую цю інформацію. Ми контролюємо ситуацію, постійно проводимо перевірки. Жодних порушень санітарних норм не виявлено». Головні лікарі, і санепідемстанції, і санаторію майже однаковими словами пояснили, що «все нормально і ніякого отруєння не було». На моє зауваження про те, що інформація від персоналу і відпочиваючих, м’яко кажучи, відрізняється від офіційної, головний лікар санаторію констатував: «Говорити можуть багато чого. Менше  треба слухати. Я вам подаю офіційну інформацію. Хто знає, люди могли купувати якесь морозиво, чи їсти в інших ресторанах, а потім розповідати про отруєння в їдальні. Це неофіційна і не підтверджена ніким інформація».
Медики сатанівської лікарні повідомили, що в них жодного виклику з санаторію не зареєстровано, можливо тому, уточнили, що «інфекційні захворювання йдуть напряму через Городок». Однак зазначили, що люди, які зверталися в лікарню з інших причин, розповідали про отруєння, і що такий факт і справді мав місце.

Розбір польотів
Незважаючи на те, що офіційні структури заперечують отруєння, однак факти – річ уперта. Отруєння було, але яка ж версія дійсно правдива? Як виявилося, в результаті «розпитувань-розслідувань-доказів», всі версії, окрім однієї, не мають логічного пояснення.
Версію окремих відпочиваючих стосовно питної води спростували представники технічного персоналу одразу кількох приватних оздоровниць, які знаходяться на території санаторію «Товтри». Вони пояснили, що господарсько-питну воду всі санаторії отримують з однієї свердловини, за винятком «Збруча», який має власну.
Відповідно, якби вода виявилася непридатною з якихось причин для споживання – проблеми були б зафіксовані в кількох санаторіях одразу. В приватних оздоровницях нас запевнили, що «жодного випадку масового погіршення самопочуття відпочиваючих за весь сезон відпочинку не спостерігалося». Та й жодного відпочиваючого у «приватників», який би скаржився на погане самопочуття, ми не знайшли за весь день. З цієї ж причини нелогічною є версія з ринком, адже продукцію купують відпочиваючі з усіх санаторіїв.

«Безмовні слуги» чи вимушені виконавці?
Працівники, які мають безпосереднє відношення до кухні (вони теж, зі зрозумілих причин, побажали залишитися невідомими) пояснюють, що насправді проблема в тому, що в санаторії немає «холодильщика», тобто оператора холодильного обладнання. «Чоловік, який обслуговував все холодильне обладнання, звільнився майже рік тому, а на його місце нікого не приймають, – стверджують працівники санаторію. – Перед вихідними (17, 18 липня – авт.), в холодильники завантажили м’ясо і рибу, а коли в понеділок прийшли, то побачили, що холодильники «потекли», а все, що там було – зіпсувалося. «Начальство» сказало готувати з того, що є. А кухарям що залишалося? Звичайно ж, вони готували!», – приречено зізнаються вони.  
«Тоді всі працівники ходили «як у воду опущені», – розповідають представники медперсоналу. – Це ж треба, такий гріх на себе брати? Але іншого виходу в них (кухарів, – авт.) не було. Не могли ж вони не годувати людей». Працівники розповідають, що після того, як приїжджала санепідемстанція, і взяла всі аналізи та проби, деякі працівники одразу ж пішли на лікарняний. До речі, це далеко не перший випадок отруєння відпочиваючих в «Товтрах». Чи приїдуть ще вони колись у Сатанів? Питання риторичне, як і наступна репліка.
 
Репліка стороннього…
«Вам Бог дав джерело з такою водою, що люди самі сюди везуть гроші, навіть робити нічого не потрібно, – надоумлює нас «потерпілий» пан Микола, – невже не можна знайти людей, які організують нормальні умови відпочинку і лікування без «радянського» посуду, неввічливого персоналу і таких неприємних випадків?»

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую