ye-logo.v1.2

На території підприємства “Новатор” ліквідовували наслідки умовного мінометного обстрілу

Суспільство 3146
Фото: автора

Саме за такою легендою там проводили комплексне навчання з ліквідації надзвичайної ситуації, пов’язаної з терористичним актом.

У Хмельницькому група невідомих осіб здійснила мінометний обстріл підприємства “Новатор” - такий задум комплексного навчання рятувальників. Відпрацювання дій з організації ліквідації надзвичайної ситуації проводились із залуженням керівників служб цивільного захисту, надзвичайників, УМВС, СБУ, Міноборони, прокуратури.
“Проводимо комплексне навчання на одному з об’єктів цивільного захисту населення. Це робиться для того, аби ми вміли реагувати на надзвичайну ситуацію не на папері, у вигляді розпоряджень чи наказів, а маючи практичний досвід, - каже виконувач обов’язків губернатора області Олександр Симчишин. - Керівництво області і районів має вжити всіх засобів, щоб кожен громадянин знав, що йому робити, і куди звертатись у випадку надзвичайної ситуації”.

За тактичним задумом, група невідомих осіб здійснила мінометний обстріл одного із цехів підприємства “Новатор”, внаслідок чого пошкоджено будівлю, виникла пожежа. Загинуло чотири особи, дев’ятеро травмовані. На території підприємства залишились мінометні міни, що не вибухнули.

“Відповідно до налагодженої системи взаємообміну інформацією, ліквідаторів наслідків відрізнятимуть від терористів. На першому етапі інформація перевіряється на достовірність, тоді спільно з органами міліції в район події направляються оперативно-слідчі групи, які приступають до документування. Також прибувають групи антитерористичного центру. Окремі з них блокують район надзвичайної події, інші ліквідовують загрозу вибуху та наслідки того, що сталося”, - пояснює помічник начальника управління СБУ у Хмельницькій області з координації антитерористичної діяльності Володимир Столяр.

Із виникненням надзвичайної ситуації здійснюється оповіщення та евакуація працівників. Пожежники ліквідовують загоряння, усім постраждалим надається медична допомога, медики координують дії разом із іншими підрозділами. Персонал підприємства евакуйовують до сховища.

“Ми сьогодні відпрацювали усі елементи, які планували. Є деякі зауваження, до прикладу, щодо взаємодії на рівні медицини катастроф, служби газу. Потрібно над цим працювати. Та це не ті проблеми, які негативно впливають на загальну систему цивільного захисту області. Для будь-якої надзвичайної ситуації догматично прописати інструкцію — нереально”, - каже начальник головного управління державної служби з надзвичайних ситуацій в Хмельницькій області Борис Болібрух.
За його словами мобільна група оперативного реагування життя людей “врятувала” і завдання виконала.

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую