ye-logo.v1.2

Хмельницький військовий госпіталь потребує розширення

Суспільство 8128
Керівництво області оглядає умови лікування бійців
Керівництво області оглядає умови лікування бійців. Фото: автора

Шпиталь розрахований на 100 ліжко-місць, у планах – збільшити їх кількість вдвічі.

Напередодні відзначення Дня пам’яті та примирення керівництво області зустрілось із учасниками АТО, котрі перебувають на лікуванні у Хмельницькому військовому шпиталі. Оглянули матеріально-технічну базу та умови лікування. За словами начальника закладу полковника медичної служби Олександра Завроцького, госпіталь нині переповнений. Близько 70% тих, хто проходить лікування, - це учасники АТО. Загалом шпиталь розрахований на 100 ліжко-місць. У майбутньому планують зробити 200 – такі пропозиції вже є у військово-медичному департаменті Міноборони. Як каже начальник госпіталю, для цього є відповідна матеріально-технічна база та підготовлений персонал.

“Військовослужбовці, які отримали травми, поранення, захворювання на передовій, потрапляють в мобільні госпіталі. Після отримання медичної допомоги їх доправляють або в медичні центри, або в шпиталі прифронтової зони, - розповів Олександр Завроцький. - Ті військовослужбовці, які є мешканцями Хмельниччини або проходять тут службу, за їхньою згодою проходять лікування на базі Хмельницького госпіталю. Тут ми проводимо і медичну експертизу.”

За словами Олександра Завроцького, після лікування у шпиталі бійців направляють у спеціальні реабілітаційні центри, створені на базі військових санаторіїв у Хмільнику, Пущі-Водиці і Трускавці.

Окрім безкоштовного лікування, учасники АТО можуть розраховувати і на інші соціальні гарантії. Як відзначила начальник департаменту соціального захисту населення Світлана Лукомська, на заходи обласної Програми соціальної підтримки осіб, які брали участь в антитерористичній операції, та членів їх сімей лише з обласного бюджету передбачено більше трьох мільйонів гривень.

У неврологічному відділенні шпиталю лікується 26 учасників АТО.

«Найбільше питань виникає з приводу отримання земельних ділянок учасниками АТО. На сьогодні в області зареєстровано 809 звернень, 807 з яких задоволені. В цілому виділено 89 гектарів землі», - зауважила Світлана Лукомська.

Бійці ж, які лікуються в госпіталі, найменше думають про себе. Їх турбує доля побратимів на передовій. Поранений військовослужбовець 11 батальйону «Київська Русь» Олександр Коваль переймається, як мають захищатися його хлопці без біноклів.

«У мене контузія і травма руки. У шпиталі уже кілька днів, тут хороші умови, набагато кращі, ніж в польових госпіталях, де я був раніше, - каже хмельничанин Олександр Коваль. - Було б добре, якби моїм хлопцям з батальйону, які зараз під донецьким аеропортом, волонтери змогли передати хоча б три біноклі і тепловізори».

Лікарі відзначають, що бійці, попри поранення, не падають духом, всі налаштовані патріотично і після одужання готові стати на захист країни.

У шпиталі поранені думають про потреби своїх побратимів на передовій.

До керівництва області  військовослужбовці зверталися з проблемами.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую