ye-logo.v1.2

У Хмельницькому вперше відзначили День пам'яті і примирення

Суспільство 3767
На захід приїхали учасники Другої світової війни з різних районів області
На захід приїхали учасники Другої світової війни з різних районів області. Фото: автора

На урочистості приїхали ветерани з усієї області.

У Хмельницькому сьогодні, 8 травня, вшанували тих, хто боровся з нацизмом. На урочистому заході, приуроченому 70-річчю Перемоги та святкуванню Дню пам'яті та примирення, ветеранів Другої світової війни привітали керівники області та міста. Для сивочолих захисників країни звучали слова подяки і виконувались пісні.

“Як тяжко було нам витримати цю війну. Ми ветерани, пронесли прапор Перемоги над фашизмом і ця перемога має залишитись назавжди в пам'яті нащадків. Я сподіваюся на ще одну перемогу”, - звернувся до присутніх ветеран Другої світової війни і праці, кавалер чотирьох медалей “За відвагу” Григорій Атаманюк.

На захід приїхали учасники Другої світової війни з різних районів області. Усього ж, за даними департаменту соціального захисту населення, на Хмельниччині проживає понад 54,3 тисячі ветеранів війни. Наймолодшому з них — 88, а найстаршому — 101 рік. Привітали їх зі святом ті, хто захищає Україну зараз.

Ветеранів привітали бійці АТО

“Ми усі пам'ятаємо ціну, яку заплатили наші діди за перемогу у Другій світовій війні. І зараз робимо все від нас залежне, щоб перемогти і в цій війні. Вперше за 70 років українцям знову зі зброєю довелось відстоювати суверенітет і територіальну цілісність держави від ворожих посягань, - говорить Валерій Можарівський, заступник командира загону по роботі з особовим складом 8 полку спецпризначення. - Сьогодні військовослужбовці продовжують виконувати свій обов'язок на Сході країни, показують приклади героїзму та мужності. Так, троє бійців нашого полку отримали звання "Герой України", один посмертно. Десятки нагороджені орденом Богдана Хмельницького.”

Наймолодшому ветерану війни на Хмельниччині - 88 років.

Ветерани, які прийшли на урочистості, не забули і про символ свята - червоний мак. Впевнені, що їхню перемогу пам'ятатимуть, а от примиритися з ворогом можна не завжди.

“Я вдячний молоді, яка зараз захищає державу, за жертовність. Ми виховали покоління патріотів. Я схиляю голову перед Героями Небесної сотні, перед героями АТО. Хочу звернутися до влади Російської Федерації. Як ви будете виправдовуватись перед українським народом, перед вдовами і матерями тих,хто загинув на Сході України?”- говорить Зиновій Комарницький, голова обласної організації Всеукраїнського товариства політв’язнів та репресованих.

За словами колишнього політв'язня, український і російський народи ніколи не були і не будуть єдиними. Проте вічних вічних війн немає, закінчиться і ця.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую