ye-logo.v1.2

Аби позбутися хімічного виробництва, мешканці Дунаєвець оголосили голодування

Суспільство 2345
Дунаївчани почали голодування з молитви «Отче наш». З собою взяли ікону «Христа Спасителя».
Дунаївчани почали голодування з молитви «Отче наш». З собою взяли ікону «Христа Спасителя».

За три дні, через погрози від працівників цього виробництва, люди були змушені припинити акцію протесту

10 листопада о 13 годині дня мешканці Дунаєвець оголосили безстрокове голодування. Доведені до відчаю люди розбили на  майдані Незалежності намет. Голодуючі вимагали вивезти за межі райцентру цех з виробництва пінополістиролу (утеплювальні пінопластові плити). А вже за два дні, через тиск, люди були вимушені припинити акцію протесту.
«Ми почали голодування з молитви «Отче наш», – каже голова Дунаєвецької районної організації «Контроль громади» Василь Гандзюк. – З собою взяли ікону «Христа Спасителя». А наступного дня на майдан приїхали працівники «Центру інноваційно- будівельних технологій» і почали погрожувати нам. Ми викликали міліцію. Ті їх від нас відвели. А наступного дня все повторилося. Міліція так і не приїхала. Ми змушені були згорнути намети». Василь Гандзюк написав  у прокуратуру заяву про погрози. 
Нагадаємо, «Центр інноваційно-будівельних технологій» понад два роки винаймає цех на колиш- ньому підприємстві «Сільгосптехніка» у Дунаївцях. Місцеві кажуть, що це виробництво є шкідливим як для людей, так і для навколишнього середовища. І дорослі, і діти масово хворіють на діабет, гіпертонію, астму, онкологічні захворювання.   
«У мікрорайоні «Сільгосптехніки» на 0,5 квадратних кілометра розташовані 4 автозаправки, 2 газових заправки, 3 мобільних вишки і траса міжнародного значення. Поряд – 3-поверхівки і приватний сектор. Загалом тут мешкає кілька тисяч людей. Я живу за 200 метрів від цього цеху. У чотирирічної доньки нещодавно лікарі  встановили діагноз: «Токсичний дерматит». Дитина постійно кашляє. А вітер відносить шкідливі речовини просто на місто. Труять людей», – обурюється мати двох дітей Оксана Красовська. 
Державним управлінням охорони навколишнього природного середовища України в Хмельницькій області від 29 вересня 2010 року було прийнято рішення щодо анулювання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферу повітря ТОВ «Центр інноваційно-будівельних технологій». Хмельницький окружний адміністративний суд визнав недійсним сертифікат відповідності, виданий 30 квітня 2010 року. 
«Без цього сертифікату товариство не може продовжувати працювати, – розповідає Василь Гандзюк. – Але юристи підприємства подали апеляційну скаргу до Львівського апеляційного суду, і підприємство продовжує працювати. На вибори громада пообіцяла пе- рекрити дорогу. Приїхав губернатор і відключив у цеху світло. А на ранок після виборів світло знову включили. Я цікавився, вони за добу можуть виготовити дві вантажівки продукції. А в один «МАН» завантажують на 110 тисяч гривень тих утеплюючих плит. І оскільки підприємство зареєстровано у Києві, то всі податки йдуть у столицю. Виходить, що нам отрута, а їм – гроші». 

 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую