ye-logo.v1.2

“Українці можуть платити за газ менше за рахунок зниження ренти”, - нардеп Альона Бабак Політична реклама

Суспільство 2268

Політик розповіла хмельничанам про законопроект, який дозволить населенню економити на паливі.

За рахунок зниження рентних платежів, що стягуються під час видобутку природного газу, можна зменшити вартість блакитного палива для населення. Відповідний законопроект у першому читанні вже ухвалила Верховна Рада. Про можливості зміни тарифів та інші напрацювання “Об'єднання “Самопоміч” розповіла народний депутат Альона Бабак, перебуваючи з візитом у Хмельницькому.
“Рента — це як орендна плата за користування землею чи надрами. Ми вважаємо, що 70% ренти у вартості газу — це не зовсім оптимальна ставка. Депутати, серед яких троє від “Самопомочі”, внесли законопроект щодо змін у Податковому кодексі, його прийняли у першому читанні. Ренту пропонується знизити із 70 відсотків до 29 відсотків. Це дасть можливість зменшити вартість газу. Ми, депутати, робимо все, щоб податки були оптимальними, але це вже вирішуватиме уряд”, - сказала заступник голови Комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства Альона Бабак.
За словами народного депутата, “Об'єднання “Самопоміч” зараз також працює над розробкою нового законопроекту про житлово-комунальні послуги. Механізм прийняття рішень стосовно будинків уже функціонує, згідно із законом “Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку”. У проекті ж ідеться про договірні відносини з монополістами: енергетиками, газовиками, водоканалами.
“Ми будемо описувати всі механізми, як укладати договори між власниками квартир і, до прикладу, водоканалом, якщо є ОСББ, немає, чи існує посередник. Там будуть описані чіткі механізми, - зауважила народний депутат. - Проте, якщо у місцевої влади не буде політичної волі впровадити уже прийнятий закон “Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку”, то і надалі будуть проблеми у ЖКГ Хмельницького”.

"Усіх керівників комунальних служб треба обирати, а не призначати", - переконаний Юрій Самолюк. 

Як зауважив кандидат на посаду Хмельницького міського голови Юрій Самолюк, хмельничани поки не визначились, користуватись їм послугами ЖЕКів, чи створювати ОСББ. На його думку, не важливо, як називатиметься структура, головне — аби в її роботі були якість і прозорість.
“Усіх керівників комунальних служб треба обирати, а не призначати. Керівник має жити серед тих людей, з якими працює. Влада без людей нічого не зробить, місто можна змінити лише разом. Кожен з нас має бути маленьким мером, ніхто, крім вас, не знає проблем вашого будинку, - вважає Юрій Самолюк. - Прозорий бюджет, виборні посади й активна громадянська позиція вже завтра дозволять нам впроваджувати зміни”.
Кандидат у депутати міської ради від “Об'єднання “Самопоміч” Трепалюк Дмитро, який є головою правління ОСББ “Вишневе”, переконаний, що хмельничани не можуть відмовитись від послуг ЖЕКів через брак інформації. Насправді, мешканці будинків здатні керувати своїм житлом набагато ефективніше і економніше.
«Кожна громада сама може визначати для себе умови, ми маємо здібності приймати рішення і керувати, а не бути заручником системи. “Об'єднання “Самопоміч” велику увагу приділяє житлово-комунальному господарству, бо тут найбільше проблем для мешканців. Ми активно працюємо над роз'ясненнями, що люди мають бути відповідальними за свій будинок», – каже Дмитро Трепалюк.
На думку представників “Об'єднання “Самопоміч”, Хмельницький — місто з яскраво вираженим європейським вектором розвитку, яке заслуговує бути не гіршим, ніж Вінниця чи Львів. Продукція, яку тут виготовляють, цілком може конкурувати з іноземними. Для цього влада має відкрити соціальні мости і не заважати підприєцям працювати.

Марія РОСЕЦЬКА.

Фото автора. 


 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую