clear-dayclear-nightcloudyfogpartly-cloudy-daypartly-cloudy-nightrainsleetsnowthunderstormwind emailfbgpinstokrsstgtwvibervkwaytSkypeWhatsappViberPhoneMail

Що буде, коли ЖЕКів не буде

Мета ЖЕКу, як прибуткової організації – є максимізація прибутку та мінімізація витрат, мета є об'єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) — створити комфортні умови для проживання.

У цьому переконаний голова ОББ “Вишневе” Дмитро Трепалюк. Він зазначає: ОСББ є однією з найефективніших форм управління будинком, його створення потрібне для того, щоб отримати демократичний механізм  колективного прийняття рішень з питань експлуатації та належного утримання будинку. Колективно формується організаційна структура, яка здатна вирішувати загальні проблеми мешканців будинку, відстоювати їх інтереси та права в органах державної та місцевої влади.
Дмитро Трепалюк є координатором проекту, який створено на базі безкоштовної юридичної приймальні «Об’єднання «Самопоміч», що на Проспекті Миру, 90/1, а саме - ресурсний центр для об’єднань багатоквартирних будинків та обслуговуючих житлових кооперативів.
«Уже протягом кількох років я є головою ОСББ «Вишневе» і не з чуток знаю ті проблеми, які виникають під час управління будинком. Проте на сьогодні, я та кваліфіковані спеціалісти з нашого ресурсного центру готові поділитись досвідом та знаннями для створення нашою громадою ефективних та зразкових ОСББ», — каже Дмитро Трепалюк
ОСББ «Вишневе» уже має чим пишатись, за сприяння його голови встановлено відео спостереження прибудинкової території та під`їздів, постійно проводиться поточний ремонт в під’їздах, на територіі ОСББ підтримується чистота, немає прогалин під час опалювального сезону. Загалом створюються всі умови, щоб жителі почували себе комфортно у власному будинку.
Заголом до основних перевах ОСББ належать: можливість покращити стан будинку, контролювати якість робіт, які проводяться, обирати за конкурсом підрядників для покращання умов в будинку та зменшення спільних витрат, контролювати використання коштів сплачених за утримання будинку.
«Важливо також розуміти, що у ОСББ та ЖЕКів кардинально різні цілі та завдання. Мета ОСББ, як не прибуткової організації громадян – покращити стан будинку і будинкових комунікацій, метою ЖЕКу, як прибуткової організації – є максимізація прибутку та мінімізація витрат. Тільки колективна ініціативність людей може змінити ситуацію, самостійно управляючи, або укладаючи договори на часткове управління з тими юридичними або фізичними особами, які запропонують ОСББ вигідніші умови», — каже Дмитро Трепалюк.
Отже, вибір залишається за громадою: залишити все як є, або перейти від безгосподарності та безвідповідальності, до об’єднання громади з господарем у будинку.

 

 

Система Orphus
Помітили помилку в тексті? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter
Коментувати:
Коментарів - 0:

Популярні новини

Останні фото та відеоКурси валют на 24.11.2017
купівля
продаж
Міжбанк
$
26.85
26.87
31.81
31.83
0.46
0.46

Гарячі лінії

> <

Архів новин

<<Листопад 2017>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
  1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30