ye-logo.v1.2

У Хмельницькому не поспішають відмовлятись від послуг ЖЕКів

Суспільство 2482
Наразі комунальні ЖЕКи працюють в звичному режимі
Наразі комунальні ЖЕКи працюють в звичному режимі . Фото: автора

Мешканці багатоповерхівок не хочуть створювати ОСББ.

Про це повідомляє головний спеціаліст відділу Управління житлово-комунальним господарством Хмельницької міської ради Тетяна Мариняк: «ОСББ у нашому місті створюються масово лише у новобудовах. Наразі їх діє 256,» - каже пані Тетяна.
Хоч на роботу комунальних ЖЕКів люди частенько нарікають, проте, брати на себе управління своїми будинками не хочуть: «В Хмельницькому наразі жоден будинок, який раніше обслуговувався ЖЕКом міськради, від цих послуг не відмовився. Люди приходять, цікавляться процесом переходу до управління будинком співвласниками, проте, далі слів справа не йде. Мало хто хоче займатися організацією загальних зборів власників квартир, а тим більше – брати на утримання старі будинки, - розповідає Тетяна Мариняк.
«Для когось створення ОСББ – це щастя, а для когось – тягар, - погоджується заступник голови правління громадської організації «Хмельницька асоціація ОСББ» Володимир Пірцхалава. – Все залежить від того, новий ваш будинок, чи старий, багато в ньому квартир, чи мало. Тим, хто живе у великих нових будинках, значно простіше підтримувати споруду в гарному стані, ніж мешканцям «хрущовок» на 6-10 квартир.
Не хочеться, та доведеться. 1 липня 2015 року було прийнято закон, що регулює діяльність ОСББ та, власне, здійснює реформу в житлово-комунальній галузі. Зовсім скоро, а саме – з 1 липня 2016 року, комунальних «ЖЕКів» не буде, на їх місце опікуватися справами багатоквартирних будинків прийдуть управляючі компанії, або ж це здійснюватимуть самі члени об’єднань співвласників багатоквартирних будинків чи власне співвласники, які не створили ОСББ. Якщо до цього часу будинок не створить ОСББ або не вирішить опікуватися комунальними справами силами співвласників, прийнявши рішення самим управляти будинком або ж найнявши відповідну фірму, то міська рада призначить управляючу компанію в примусовому порядку.
Власне, ОСББ у Хмельницькому діють давно, але відтепер є зміни й у роботі цих органів. Так, Якщо раніше у будинку могли мешкати як члени ОСББ, так і ні, то відтепер всі жителі автоматично стають співвласниками будинку. Раніше кожен член ОСББ мав один голос при прийнятті рішень, тепер же є варіанти: за рішенням об’єднання голоси можуть надаватися відповідно до площі житла, кількості квартир або, як і раніше, кількості співвласників.
Важливою інновацією також є те, що з моменту початку дії Закону, про який говорили вище, ОСББ не потрібно звертатися до міської влади з проханням передати на баланс багатоквартирний будинок, відтепер він є в управлінні ОСББ з моменту створення об’єднання. Більше того – земля під будинку теж належатиме у рівних частках співвласникам.
У Хмельницькому діє одназу дві програми підтримки ОСББ: програма співфінансування робіт з капітального ремонту фасадів, дахів багатоквартирних житлових будинків з їх утепленням, яка була затверджена ще рішенням 25-ї сесії Хмельницької міської ради №17 від 12.06.2013 року (міська рада пропонує здійснювати заходи з термомодернізації на умовах співфінансування 50% на 50%), також працює програма часткового відшкодування відсоткових ставок за залученими кредитами на заходи з підвищення енергоефективності. Члени ОСББ можуть скористатися одночасно цими двома, а також державними програмами кредитування заходів з енергозбереження.
Проте, як зазначає заступник голови правління ГО «Хмельницька асоціація ОСББ» Володимир Пірцхалава, насправді програма співфінансування капремонту фасадів не працює: «Щороку на цю програму виділяється 1 млн гривень, проте, ці гроші не використовуються. Причина в тому, що програма надто формальна. Наприклад, там прописано, що для ремонту має використовуватися матеріал конкретної модифікації чи з конкретними характеристиками, а такого вже не існує. Коли ОСББ виготовляє проект робіт і переходить до придбання матеріалів, процес зупиняється. Зараз ми працюємо над тим, щоб внести зміни у цю прогаму і зробити її доступною для мешканців міста». Тим часом інша прграма, що передбачає компенсацію міським бюджетом відсотків за кредитами на заходи теплозбереження, виконується відмінно: «Правління нашого ОСББ є членами комісії, яка займається призначенням таких компенсацій, - каже Володимир Варламович, -якщо спочатку ми розглядали на засіданнях поодинокі заяви на участь у програмі, то зараз їх десятки. Гроші людям повертаються, все діє.»

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую