ye-logo.v1.2
1 Грудня, 2020

За незаконно зрубані ялинки можна отримати штраф до 200 гривень

Суспільство 1774
В разі виявлення правопорушення, винні особи можуть бути притягнуті не тільки до адміністративної, а й до кримінальної відповідальності
В разі виявлення правопорушення, винні особи можуть бути притягнуті не тільки до адміністративної, а й до кримінальної відповідальності. Фото: kh.depo.ua

В області тривають рейди щодо дотримання законності продажу і придбання святкових дерев.

Операція “Новорічна ялинка-2016!” на Хмельниччині триватиме до 14 січня 2016 року. Розпочалася вона ще 5 грудня. В рамках операції вчора, 29 грудня, по вулиці Трудовій у Хмельницькому встановили факт торгівлі ялинковим гіллям у великій кількості без документів, що посвідчують законність його придбання.

Як повідомляє Держекоінспекція, за даним фактом складено протокол про адміністративне правопорушення за статті 88-1 КУпАП, який буде спрямовано до суду для прийняття рішення щодо притягнення правопорушника до відповідальності.

“Згідно з наказом, державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища постійно проводитимуть рейдові перевірки по виявленню незаконного перевезення новорічних ялинок, а також здійснюватимуть контроль за дотриманням правил торгівлі, законності продажу і придбання новорічних ялинок в населених пунктах області”, - повідомляє екологічна інспекція області.

Згідно з законодавством України підприємці повинні мати при собі такі документи: накладну з лісництва, сертифікат радіаційного обстеженні дерев, дозвіл на торгівлю з мокрою печаткою. В разі виявлення правопорушення, винні особи можуть бути притягнуті не тільки до адміністративної, а й до кримінальної відповідальності.

Відповідно статті 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення,  незаконна рубка дерев тягне за собою накладання штрафу на громадян у розмірі від п’яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (85,00 - 170,00 грн.) і на посадових осіб від семи до дванадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (119,00- 204,00 грн.). Крім цього, за кожну зрубану ялинку в залежності від діаметра стовбура нараховується шкода, завдана лісовим ресурсам.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую