ye-logo.v1.2

У Хмельницькому ходою відзначили 75-річчя проголошення Акта відновлення Української держави

Суспільство 2243
Колона рухила вулицями міста
Колона рухила вулицями міста. Фото: автора

Від «Ангела скорботи» хмельничани пройшли до пам’ятника Шевченку.

Кілька десятків хмельничан сьогодні, 30 червня, пройшлися ходою вулицями міста з нагоди 75-ї річниці проголошення Акта відновлення української державності та 109-ї річниці від дня народження головного командира УПА Романа Шухевича.

Біля монумента «Ангел скорботи» влаштували невеликий мітинг, де виступили представники національно-визвольного руху, військовослужбовці, бійці Правого Сектору. Звідти вирушили до пам’ятника Т.Шевченку – борцю за кращу долю українського народу.

«Це важлива дата в історії України. Я не дискутую, чи доцільно було тоді проголошувати відновлення Української держави. Нехай і на 5 хвилин, але державність відновили і показали, що боротьба українського народу не припинялась. Вони зробили свою справу, потім піднялися інші і на сьогодні наші дітлахи живуть в Україні незалежній», - вважає колишній політв'язень, громадський діяч Кузьма Матвіюк.

Зібрались біля Ангела скорботи

Перед ходою на кілька годин за круглим столом зібралися козацтво, політики, представники визвольного руху, історики. У доповідях стверджували, що український народ має древні державотворчі традиції. У протидію російській пропаганді прийняли звернення з рекомендаціями внести зміни у національно-патріотичному вихованні. Його направлять місцевій владі і Президенту.

За круглим столом говорили про проблеми українського державотворення

У зверненні зокрема йдеться про те, щоб наповнити державу українською сутністю через національне виховання, збереження генофонду, захист від агресії.

Між присутніми виникали суперечки. Фото: Маргарити Чуби

Виступали біля монумента всі охочі

Довідково: Акт відновлення української державності – декларація про відновлення Української держави, проголошена Організацією українських націоналістів під проводом Степана Бандери у Львові 30 червня 1941 року.
Його проголошення було логічним завершенням Української революції 1917–20-х рр. Відтак, це було швидше відновлення незалежності, аніж її проголошення. Це було продовження естафети державотворення. Це була важлива інформація для національної пам’яті наступним поколінням.

Слово мали і сьогоднішні борці за суверенітет


 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую