ye-logo.v1.2

Столичні апартаменти на сільську хату

Суспільство 3929 3
Фото: Євгенній ДОРОФЄЄ

Проміняв колишній кандидат на пост Президента України та пересварив ціле село поблизу Шепетівки


Наша газета відвідала пенсіонерку, котра протягом п’яти днів жила під одним дахом з депутатом Київської ради Олександром Пабатом. Ще на початку весни він хотів стати президентом, а вже на початку осені рубав дрова, витрушував доріжки та власноруч копав картоплю.

 «З князя в грязі»

Ось що багато хто міг подумати, коли б застав депутата київської ради та гламурного політика Олександра Пабата з лопатою в руках на городі. До того ж, хатинка, біля якої молодий політик старанно порався по господарству, розташовується не десь там – у Кончій-Заспі, а за сотні кілометрів від Києва - у селі Плесна, що на Шепетівщині. Та й будинок зовсім не нагадував заміський котедж з усіма зручностями. Пабату довелося займатися облаштуванням одноповерхової «мазанки». На додаток в «родині» колишнього кандидата в президенти опинилася одинока пенсіонерка-інвалід з онуком, котрий щойно перейшов до сьомого класу.

Щоправда, на такі «жертви» пан Пабат пішов свідомо, керуючись лише йому відомим аргументами. В кінці вересня він став учасником одного із популярних телевізійних шоу на українському телебаченні «Без мандату». Не знаю, скільки знімальній групі нового шоу довелося вмовляти київського політика зануритися у вир сільського життя. Та жителька села Плесна, яка і стала ініціатором участі у телевізійному проекті, нині завдячує своєму знайомству з політиком онуку.

«Заявку на участь у програмі ми подали ще влітку, - каже нова телезірка Плесни Лариса Зелінська. – А ідея виникла тоді, коли рекламу про кастинг на нове шоу побачив мій онук. Ваня розповів мені про програму, де відомі політики допомагають пересічним українцям. Я подивилася телевізор та записала номер телефону. Через деякий час зателефонувала до Києва. На тому кінці дроту мені сказали, що для участі необхідно заповнити анкету на сайті програми. Комп’ютера, а тим паче - Інтернету у нас немає, тому наступного дня поїхала в Шепетівку та зайшла в Інтрнет-клуб. Заповнила усі анкети».

Через декілька діб з Ларисою Феодосіївною зв’язалися. Згодом приїхали працівники з телеканалу. Провели розмову, відзняли умови проживання, подякували та поїхали.

Лише на почату осені до пенсіонерки, яка все своє життя відпрацювала вчителем англійської мови, зателефонували знов. «Ви пройшли, - повідомили жінці, - зараз ми шукаємо для вас політика». Наприкінці вересня політик нарешті зайшов до сільської хати бабусі та її онука. І почалося таке…

 Після виходу передачі Плесна розкололася навпіл

Сама Лариса Феодосіївна каже, що не звертає уваги на образи на її адресу. Та й взагалі, каже, що їх не чула. «Я не спілкувалася раніше і не спілкуюся зараз з людьми, котрі намагаються звинуватити мене у чомусь поганому, - каже пенсіонерка, - інші навпаки кажуть, що я вчинила правильно. Без участі у програмі я фізично не змогла б довести хату та обійстя до ладу. У нас протікав дах, горіла проводка, а на городі був повний безлад. Мені, інваліду після операції, важко було усе це обходити. Та й на пенсію у трохи більше 700 гривень ремонт зробити нереально».

Та подібні аргументи не заспокоюють інших жителів, до яких «депутат з камерами не приїхав». «Вона взагалі не місцева. Раніше жила в Шепетівці, мала там квартиру. Потім все продала та тинялася районом, - розповідає одна з односельчан пані Лариси, котру ми зустріли біля сільської ради. – У нашому селі колись жив її перший чоловік, від якої у неї двоє дітей. Попросилася в нього пожити у сільській хаті, та й так і залишилася».

«У неї троє дітей – дві дочки та син, котрий мешкає у Шепетівці, - підключилася до розмови ще одна сусідка, почувши, що мова йде про місцеву «знаменитість». – Вони б могли їй допомагати, а вийшло так, що вона з’явилася в телевізорі... Хоча у нас в селі є набагато бідніші люди, котрі перебувають в дуже скрутному становищі. Тож ніхто не пнеться на телебачення – самі білять хати, копають городи. А вона навіть власного господарства не має. А між іншим, сільська рада завжди їй намагалася допомогти. То 20, то 100 гривень підкине». Після виходу програми, яку бачило майже усе село, пані Ларису частина односільчан навіть намагалася викинути з автобуса! Проте, вчасно схаменулися, напевно, згадавши про відповідальність…

Наша співрозмовниця на усі образи, здається, уваги не звертає. Каже, що ні кому з її односельчан ніхто не заважає стати героєм телепроекту. Поки з Плесни лише вона зробила крок до невеличкого щастя. До цього часу Ларисі Феодосіївні й справді, за її словами, не щастило. За безцінь продала квартиру в Шепетівці. Поки шукала варіанти, щоб придбати квартиру, то ціни виросли так, що за виручені гроші й гаража не стало змоги взяти. Коли скрутно стало зовсім, то перебралася до оселі померлих батьків колишнього чоловіка. Почали робити ремонт. Навіть спромоглися перестелили підлогу та на решту після смерті господаря будинку, не було ані грошей, ані сил…

 Після зйомок телепроекту син перестав спілкуватися з матір’ю

 Сталося це одразу після виходу програми. «В сюжеті прозвучала фраза «за кадром», що мій син мені не допомагає, хоча живе поруч - розповідає Лариса Зелінська. – Та я цього навіть не казала! Телефонувала в Київ, зв’язувалася з редактором шоу та що це могло вже змінити. Нині невістка – чудова людина, котра знаючи, що я живу з дитиною завжди віддавала останнє, сказала, щоб я забула дорогу до їхньої оселі. Син також зі мною не спілкується».

Щодо двох доньок, то за словами Лариси Феодосіївни, вони також - чим можуть, тим допомагають. Скажімо, мама Вані, котрий мешкає з бабусею, нині живе у столиці з новим чоловіком та перебуває у декретній відпустці. До речі, під час телешоу Пабат не міг зрозуміти, чому рідна мати не навідується до старенької матусі та власного сина. Та, виправдовуючи доньку, пенсіонерка каже, що вона про сина не забуває. Вислала на передодні навчального року гроші на усе необхідне для того, щоб дитина зібралася до школи. Між іншим, наступного навчального року Ваня поїде, за словами бабусі, жити до мами в Київ. Справа в тому, що після виходу шоу, коли показали умови проживання бабусі та онука, долею дитини раптово зацікавилися «опікунські служби» та поставили ультиматум: або до мами, або в дитячий будинок. Хоча, без допомоги Вані пенсіонерці-інваліду навряд чи буде краще.

Молодша донька, зізнається Лариса Феодосіївна, також лише почала налагоджувати нормальне життя. Нещодавно влаштувалася на роботу і почала навідуватися до матері та допомагати по господарству. Наприклад, після проекту відчистила нову пічну трубу від залишків будівельних матеріалів.

 Пабат про своїх підопічних не забуває

 Після зйомок телепередачі Олександр Пабат не забув про них, телефонує у Плесну. «Зазвичай це відбувається двічі на тиждень, - каже семикласник Іван. – Питає мене, як почуває себе бабуся, про успіхи в школі. А ще, як і обіцяв під час програми, щотижня надсилає мені спеціальну «стипендію» - 50 гривень. Я, чесно кажучи, нині вчуся витрачати ці гроші з користю».

Окрім «стипендії» за словами Лариси Феодосіївни, депутат київської ради довів їхнє подвір’я та будинок до ладу. А ще подарував купу подарунків. Зокрема, нині в старенькій хаті є сучасна газова плитка, холодильник, телевізор, меблі та пилосос, а навколо городу новий паркан. Допоміг колишній кандидат у президенти сім’ї й продуктовими запасами на зиму. За власний кошт перекрив дах, поміняв електропроводку, зробив запас дров та побілив хату. «Та мене здивувало найбільше те, що, ще під час першого знімального дня він запам’ятав, що я страждаю на високий тиск і повсякчас бігаю міряти його до сусідки, - каже пані Лариса, - коли він вже їхав, то купив мені необхідні ліки та апарат для вимірювання тиску. А ще погасив мої комунальні борги». За словами Лариси Феодосіївни, під час зйомок телешоу, справді було важко морально. «Ти постійно знаходишся під «прицілом» відеокамер, - розповідає пенсіонерка, - усі емоції, котрі бачать телеглядачі, абсолютно справжні. Сльози, сміх, лайка – усе на сто відсотків натуральне». Та найбільше жінка боялася того, що щойно депутат поїде, усі розпочаті ремонтні роботи припиняться. «Декілька разів так і ставало, - каже «героїня шоу». - Проте, періодично, до нас телефонувала помічниця Олександра і вирішувала ці питання». А ще до пані Лариси почали ходити та їздити люди з проханням допомогти вирішити їх проблеми. Кажуть, що нині вона має зв’язки в столиці. Та пенсіонерка намагається пояснити, що, на жаль, це їй не під силу. Хоча, ще під час зйомок, київський політик допоміг декільком жителям Плесни «достукатися» до місцевої влади.

Коли ми вже від’їжджали з обійстя Лариси Зелінської, їй зателефонував Олександр Пабат, котрий єдиний зі знімальної групи прожив в старенькій хаті пенсіонерки та її онука всі знімальні дні. Він пообіцяв заїхати у гості.

Коментарі:

Starman 30.11.2010 11:36

Да,нормальний мужик!Достойно себе показав.

Maia 24.11.2010 23:24

Пабат справжний господар хай иде у презыденты

майя 24.11.2010 23:16

Пабат настоящий хазяін нехай іде у президенти

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую