ye-logo.v1.2
7 Червня, 2020

На Хмельниччині через порушення прав затриманих та ув’язнених притягнули до відповідальності 97 поліцейських і пенітенціарників

Суспільство 801
 Результати перевірок стали підставою для внесення 193 документів реагування
Результати перевірок стали підставою для внесення 193 документів реагування. Фото: pravda.press

Прокуратура систематично проводить перевірки.

 За півріччя 2016 року прокуратура виявила на Хмельниччині численні порушення прав затриманих, ув’язнених і засуджених. У зв’язку з цим вже притягнуто до відповідальності 97 працівників кримінально-виконавчої служби та органів поліції.

«Встановлені численні факти, коли при складанні адміністративних протоколів працівники поліції документально не оформляли затримання таких громадян. А в самих протоколах подекуди зазначались недостовірні відомості про місце і час вчинення правопорушення. Також, всупереч вимог закону, не завжди правоохоронці повідомляли родичів про затримання близьких осіб, особистий огляд правопорушників в окремих випадках проводився у присутності понятих різної статі», - зазначили в прес-службі прокуратури області.

Прокуратура виявила також факт незаконного затримання хмельничанина патрульними із безпідставним застосуванням до нього фізичної сили та спецзасобів. Наразі у кримінальному провадженні за частиною 2 статті 365 КК України слідчими прокуратури області проводиться досудове розслідування.

Як зауважують в прокуратурі, правоохоронці упродовж кількох місяців не виконували постанови суду про накладення стягнення у виді адмінарешту, при тому, що винні правопорушники не ухиляються від цього покарання.
Під час перевірок в установах виконання покарань зі штрафних приміщень прокурорами негайно звільнено 2 незаконно утримувані особи.

Прокурори склали та направили до суду 2 протоколи про вчинення працівниками поліції і кримінально-виконавчої служби адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-5 КУпАП. Їх незаконні дії були пов’язані із доставлянням на територію виправної колонії та мобільних телефонів.

В прокуратурі спостерігають негативну тенденцію щодо смертності через важкі захворюваннями серед в’язнів, які утримувались у пенітенціарних установах Хмельниччини. Їхня кількість, порівняно з попереднім роком, зросла удвічі: з 4 до 8 осіб. У зв’язку з цим органами прокуратури області організовано поглиблені перевірки щодо медико-санітарного забезпечення та надання належної лікарської допомоги в пенітенціарних установах, із залученням органів охорони здоров’я.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую